Setkání dvou autobusů v Náhorní ulici - části pomyslného obratiště Atomhotel

1. července 2012 v 18:57 |  Zajímavosti z provozu
Devět snímků a dva videozáznamy pořízené v úterý 12. června 2012 krátce dokumentují několik zajímavostí z blízkosti hotelu Atom ve čtvrti Nové Dvory. V tomto článku pojednám o jedné z nich (o těch dalších - lešení na budově hotelu Atom a plánované přestavbě prostoru zastávek jsem se zmínil již v jednom z předchozích příspěvků).

Zajímavou situací, kterou jsem dosud neměl zdokumentovanou, je setkání dvou autobusů v Náhorní ulici, u konečné zastávky Atomhotel (pro linku č. 4 v pracovní dny dopoledne). Karosa B932E s ev. č. 41, která zde stála odstavena, byla předjeta Mercedesem Citaro s ev. č. 42, jedoucím na lince č. 4, která tímto právě přijela na svou konečnou zastávku. Přesněji řečeno ji jen projela, protože nikdo nejel až na konečnou. Fotka dokumentující toto setkání je nahrána ve složkách patřících oběma autobusům (stejně jako i u dalších případů, kdy jsou na nějaké fotce vidět dva autobusy, tak danou fotku nahraji do dvou různých složek), najdete ji např. pod tímto odkazem.

Další fotky Mercedesu Citaro s ev. č. 42 pořízené 12. června dokumentují další cestu tohoto autobusu Náhorní ulicí. Několik dní před pořízením této fotky byly zahájeny výkopové práce v úseku Náhorní ulice mezi Wolkerovou a Hybešovou ulicí, a na křižovatce Náhorní ulice s Hybešovou ulicí bylo pro autobus z prostorových důvodů obtížné odbočit tím správným směrem. Krátce to je vidět i tady.

Pro linku č. 4 znamená projetí Náhorní a Hybešovou ulicí způsob, jak se dostat na zpět na zastávku Atomhotel, která je v pracovní dny dopoledne výchozí zastávkou této linky. Vlastně jde o jedno takové velké obratiště. Usmívající se Ale v posledních letech se v některých případech jezdí autobusy otáčet jinam, a to na kruhový objezd na křižovatce Modřínové a Samešovy ulice. Je to svým způsobem výhodnější z toho pohledu, že autobusy nemusejí kličkovat mezi auty zaparkovanými v Hybešově ulici. A například během zimy 2009/2010, která byla hodně bohatá na sněhovou pokrývku, která znemanala faktické zúžení vozovky v jednotlivých ulicích, jezdily zřejmě všechny spoje linky č. 4 končící na zastávce Atomhotel právě až na ten kruhový objezd.

Počátkem června 2012 byla zahájena rekonstrukce vnějšku hotelu Atom, kdy se na budově hotelu objevilo lešení. S pozadím tohoto objektu jsem v úterý 12. června 2012 pořídil toto video, dokumentující odjezd Mercedesu Citaro s ev. č. 42, jedoucího na jednom z dopoledních spojů linky č. 4 v trase Atomhotel - Poliklinika. O 12 dní později, tedy v neděli 24. června 2012, jsem na stejném místě zachytil stejný autobus, tentokrát však jedoucí na jednom z víkendových spojů linky č. 6 - viz toto video. O další dva dny později, 26. června, jsem pořídil od protější zastávky toto video, kde je lešení rovněž vidět.

Popis dalších zajímavostí zdokumentovaných v období od 24. do 26. června 2012 přinese následující, samostatný článek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama