Autobusy MHD Třebíč v Hybešově ulici na fotkách a videu z 27. 8.

31. srpna 2012 v 12:18 |  Zajímavosti z provozu
Jedním z míst, ze kterého jsem pohříchu dosud neměl žádnou fotku autobusu MHD Třebíč, byla Hybešova ulice.

Tento článek záměrně zveřejňuji v okamžiku, kdy touto ulicí právě projel (nebo to možná bylo již o něco dříve) poslední autobus, takže budu dále psát již v minulém čase.

Hybešovou ulicí jezdily ty autobusy, které přijely na lince č. 4 na konečnou zastávku Atomhotel (konečná zastávka v pracovní dny dopoledne), aby projely Náhorní a právě Hybešovou ulicí a pak dále kousek přes Velkomeziříčskou ulici na zastávku "Atomhotel" pro směr jízdy k poliklinice Hájek. V minulosti průjezdem uvedenými ulicemi obracely i některé spoje linky č. 3 - tato praxe skončila tím, že výchozí/konečnou zastávkou těchto spojů se stala zastávka ZŠ Na Kopcích (resp. dříve zvaná ZŠ Brněnská).

V minulosti stávaly autobusy v pauze mezi uvedenými spoji na konci ulice Branka, před křižovatkou s Velkomeziříčskou ulicí. Výhodou bylo, že byly ve stínu, ale zase blokovaly - byť ne příliš silný - provoz. Od určité doby se zde autobusy otáčely tak, že projely celou "smyčku" a pauzu si pak odstály na výchozí zastávce "Atomhotel".

Zřejmě od doby zprovoznění kruhového objezdu na křižovatce ulic Modřínová a Samešova ale některé autobusy jezdily obracet tam, namísto průjezdu někdy obtížně průjezdnou (vlivem zaparkovaných aut) Hybešovou ulicí.

Dokumentaci autobusů v Hybešově ulici jsem tedy provedl až v pondělí 27. srpna 2012 - v hodině dvanácté, leč povedlo se - viz tato fotka MANu Lion´s City s ev. č. 49 a viz toto video.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama