Komentář ke dvěma článkům z IDnesu o optimalizaci MHD Třebíč

29. srpna 2012 v 8:05 |  Postřehy z optimalizace MHD
Trochu jsem zabrouzdal po internetu, abych vyhledal další články týkající se změn jízdních řádů i linkového vedení třebíčské MHD. Nehledal jsem asi moc pečlivě a tak jsem našel jen dva. A tedy - nad některými výroky mi zůstává snad až rozum stát....


Takže podle tohoto článku:

- Trasa linky č. 1 bude zrychlená oproti současti a vůz nebude objíždět po méně vytížených zastávkách Březinova a Kosmákova. Ovšem vytížená zastávka Nemocnice, její existence asi autorovi článku známa není...

- Pracovní den dopoledne a navečer jsou méně vytížené časy, a proto ani nevadí případné čtvrthodinové čekání na zastávce Míčova, od 3. 9. konečné zastávce linky č. 4. Také zajímavé.

- Je vypozorováno, že lidé z Boroviny jezdí nejprve na polikliniku a od ní do nemocnice. Ale pokud v té nemocnici nezemřou (omlouvám se za ošklivou ironii), tak z ní potřebují jet zase do Boroviny. A to bude možné (vyjma účelových spojů linky č. 14) v období pracovního dne (kdy se obvykle jezdí k lékaři) dopoledne pouze třikrát za hodinu (doposud to bylo čtyřikrát) a každopádně s přestupem. A ta "hrstka lidí" jedoucích v tuto dobu z Boroviny přímo k nemocnici že si může přestoupit? No... pokud přijede na Karlovo náměstí z Boroviny právě linkou č. 1, tak jaksi nemá nač přestoupit, protože z náměstí k nemocnici pojede v pracovní dny dopoledne fakticky jen jeden spoj za půl hodiny.

- Tak páteřní linky prý nemají žádné výjimky v trasování. Co má v tom případě znamenat, že jen část spojů linky č. 5 pojede ke Hřbitovu?


Takže:

- Podle ředitele TRADO MAD to nejsou řidiči, kdo má poskytovat informace. A že by třeba tato společnost měla v předstihu vyvěšené jízdní řády na internetu (pozn. tento článek píši 27. 8. večer, kdy na internetu vyvěšeny nebyly; zveřejňuji jej až ve středu)?

- Pan Brázda bydlící v Týně poznamenal, že Týn bude obsluhován hůře na úkor Kopců a že "Na Kopcích bydlí někdo z radnice". V obou případech má pravdu (čímž nechci posuzovat, zda druhá uvedená skutečnost hrála roli v tom, že dochází k první uvedené skutečnosti).

Toto je můj poslední komentář spadající do oblasti "teorie" (před praktickým spuštěním optimalizace MHD). Další komentáře přijdou - a sám jsem zvědav na to, jak to bude reálně vypadat - "až vstoupíme do praxe". :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama