Autobusy MHD v Bartuškově ulici a na nové zastávce ZŠ Bartuškova

16. září 2012 v 18:10 |  Zajímavosti z provozu
V pondělí 10. září ráno jsem zdokumentoval provoz autobusů MHD Třebíč v Bartuškově ulici, včetně nově zřízené zastávky ZŠ Bartuškova. Po této ulici a přes tuto zastávku jezdí autobusy od změny jízdních řádů (3. 9. 2012) v rozsahu 3 ranních spojů linky č. 31 - a to pouze ve směru od sídliště Za Rybníkem do centra města. V opačném směru by jízda nebyla možná z toho důvodu, že Bartuškova ulice je v této části jednosměrná. Jinou možností by teoreticky byla jízda autobusů ulicí U větrníku a dále Lidickou (s tím, že zastávka by se zdřídila v místě, kde to je k budově ZŠ Bartuškova nejblíže), ale ani to by nyní nebylo možné, neboť od léta t. r. je zákaz odbočení ze Sucheniovy ulice (při jízdě z centra města) do ulice U větrníku pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny.

Na prvním ze spojů linky č. 31 jela Karosa B952 s ev. č. 26, kterou jsem zdokumentoval v relativní blízkosti křižovatky Bartuškovy ulice s ulicí Spojenců. Na druhý ze spojů byl nasazen MAN Lion´s City s ev. č. 21, který jsem nafotil přímo na zastávce ZŠ Bartuškova. Na třetím ze spojů jelo "světoběžnické" Citaro s RZ 4J6 2138 (dosud nemá nalepeno - co se týče jeho působení v Třebíči po červnové návratu z Prahy) evidenční číslo.

Zejména první dva uvedené spoje byly téměř zcela obsazeny, třetí už o něco méně. Převážnou část cestujících pochopitelně tvořili žáci a studenti základních + středních škol.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama