"Doplňkové změny městské autobusové dopravy"

14. září 2012 v 22:26 |  Změny jízdních řádů
Přepis sdělení ze stránek www.trebic.cz, které zatím ponechám bez dalšího komentáře. Připomínám, že ke kopírování celých textů namísto pouhého umístění odkazu přistupuji proto, že po několika měsících bývají tato sdělení odstraněna a nejsou již dostupná.

Nový systém městské autobusové má za sebou první dva týdny provozu. Město vyslyšelo připomínky občanů a zapracovalo nejčetnější podněty do jízdních řádů. Odbor dopravy radnice připravil ve spolupráci s dopravcem změny k 1. říjnu a k 1. listopadu.

Dvě nejdůležitější změny od 1. října budou tyto:
1/ Od 1. října dojde k obnovení přímého spojení čtvrtí Podklášteří/Týn a Hájek. Stane se tak úpravou na lince číslo 11, prozatím v dopoledních hodinách. Linka číslo 11 bude jezdit v půlhodinovém intervalu, a to ulicemi Račerovická, Na Příkopech, Nová a Palackého.
2/ Pro linku číslo 4 se zruší konečná zastávka v Míčově ulici. Novou konečnou bude zastávka Hotel Atom. Ve špičkách, večer a o víkendech bude linka číslo 4 projíždět zastávkou Hotel Atom bez nutnosti výstupu. V dopoledních i odpoledních hodinách se bude linka číslo 4 vracet od zastávky Hotel Atom zpět jako dříve. Znovu zajistí patnáctiminutový takt na zastávkách Augustina Kratochvíla a Benešova.

Další opatření od 1. října budou následující:
1/ Prodloužení vybraných dopoledních spojů linky číslo 5 podle požadavků na zastávku Hřbitov.
2/ Zavedení ranního spoje linky číslo 11 s odjezdem v 5:05 hodin z Karlova náměstí.
3/ U linky číslo 13 ve směru od Jitony urychlení odjezdu z Karlova náměstí na cca 22:20 hodin.
4/ Upravení spojů linky číslo 12 (Ptáčov) podle požadavků. Přidání 1 školního spoje.
5/ Urychlení odjezdu linky číslo 31 ze Sokolí na 7:15 hodin.
6/ Zpoždění odjezdu linky číslo 13 ve směru Jitona na 6:30 hodin z Karlova náměstí.
7/ Vedení ranního spoje linky číslo 10 ve směru ze zastávky Hřbitov přes ulici Marie Majerové.

Přímé spojení čtvrtí Podklášteří/Týn a Hájek bude s největší pravděpodobností od 1. listopadu zajištěno takto:
Mezi 5. až 7. hodinou bude zajištěno linkou číslo 10, mezi 7. až 8. hodinou linkou číslo 21, mezi 8. až 12 hodinou linkou číslo 11 a mezi 12. až 18. hodinou linkou číslo 10. Tyto změny nelze udělat dříve než od 1. listopadu, protože si vyžaduje větší přeskupení autobusů.

Přehled všech doplňkových změn si bude možné s předstihem zdarma vyzvednout na letáčku na autobusovém nádraží. K dispozici budou i na internetu.
 


Komentáře

1 Tomáš Tomáš | 15. září 2012 v 11:46 | Reagovat

Díky za rychlé info, ale prozatím tomu rozumím, jako koza petrželi, takže to musím nastudovat..snad to ponese nějaký pozitivní efekt.. :-D

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 16. září 2012 v 9:58 | Reagovat

[1]: Zrušení konečné zastávky Míčova a prodloužení linky č. 4 v pracovní dny cca mezi 8 - 13 a 16 - 19 h až k hotelu Atom jistě pozitivní efekt přinese. Stejně tak
(opětovné) prodloužení některých spojů linky č. 5 až ke hřbitovu.

To zavedení protisměrných spojů 11ky a odklonění některých spojů 10ky asi znamená určité zhoršení přehlednosti systému - jestli byla jedním z argumentů pro změny v MHD dřívější složitost a nepřehlednost, tak nyní to není o moc lepší.

S tím posunem rozjezdu z Karlova nám. (kde to je mimochodem v odkazovaném článku z www.trebic.cz napsáno špatně) to je nanejvýš logické, ale tak to mělo být stanoveno již od začátku - mj. proto, aby i na linku č. 14 byl přípoj od vlaku na zast. Bráfova (vlak přijede ve 22:09, autobus odjíždí ve 22:10 - asi ukázka "zlepšení návazností vlak/bus na zastávkách Bráfova/Nádražní :-)".

Ostatní ze změn asi opravdu vyplývají z "dodatečného zjištění skutečných pořeb občanů", jen k lince č. 12 - tam jsem si už dříve říkal, že posun odjezdu posledního spoje této linky z Karlova náměstí ze 17:30 na 16:45 může mít fatální důsledky pro ty, kdo ten poslední spoj využívali - tedy pro ty, kdo např. pracují do 17 hodin. Dříve poslední spoj stíhali, nyní ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama