Fotky a videa z ul. Kpt. Jaroše - linka č. 5 s konečnou "Týn" a nová zastávka u základní školy

5. září 2012 v 13:38 |  Postřehy z optimalizace MHD
Do galerie obrázků jsem nahrál čtyři fotky pořízené ve středu 5. září dopoledne na ulici Kapitána Jaroše. Dokumentují Mercedes Citaro s ev. č. 28 na lince č. 5 s donedávna neobvyklou (alespoň pro tuto denní dobu) konečnou zastávkou - Týn. Ano, místo toho, aby autobus dojel až ke hřbitovu, kde by měl cca 12-timinutovou pauzu, tak skončí už v Týně, kde má - předtím, než odjede na další spoji v opačném směru - pauzu patnáctiminutovou. Kromě neobsloužení zastávky u Nového hřbitova to rovněž znamená méně vhodnou konečnou z hlediska komfortu řidičů - zatímco na hřbitově mohou použít veřejné WC, tak u zastávky Týn žádné WC k dispozici nemají...

Jedna fotka dokumentuje Mercedes Conecto s ev. č. 31 na zastávce "Marie Majerové", která byla nově zřízena v souvislosti se změnami v linkovém vedení na dolním konci ulice Kapitána Jaroše a nyní ji používá linka č. 4. Příjezd tohoto autobusu k uvedené zastávce i odjezd od ní jsem zdokumentoval také na toto video.

Stejně tak jsem zdokumentoval na video i pozůstatek po již zrušené zastávce "Atomhotel" v Náhorní ulici, do minulého týdne konečné zastávce linky č. 4 v pracovní dny dopoledne.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama