Komentář k obsahu "opravného sešitku" se změnami MHD k 1. 10. 2012 aneb dojde ke všem změnám slíbeným v polovině září?

27. září 2012 v 23:30 |  Postřehy z optimalizace MHD
Ve čtvrtek 27. září se mi dostal do rukou sešitek (mám jej k dispozici v tištěné podobě, nicméně v totožné verzi je k dispozici i na internetu, který by měl, jak stálo v této tiskové zprávě, obsahovat "přehled všech doplňkových změn. Leč, skutečnost je docela jiná!

Nicméně, popořadě. V sešitku JSOU obsaženy tyto slibované změny:

- Úprava směrování linky č. 11, která znamená, že tato linka pojede v pracovní dny (mimo období školních prázdnin) v dopoledních hodinách opačným směrem. Stejně tak je zde uveden nový časně ranní spoj (s odjezdem z Karlova náměstí v 5:05 h).

- Úprava jízdních řádů linky č. 4, zohledňující novou konečnou zastávku - Atomhotel. I v těch denních dobách, kdy nyní prostojí autobus cca 5 minut na zastávce Míčova, budou nyní autobusy prostávat cca 5 minut na zastávce Atomhotel.

- Jsou zde uvedeny pozměněné jízdní řády linek č. 12, 13 i 31.

- I u linky č. 10 je uvedena upravená verze jízdních řádů, která zohledňuje vedení alespoň jednoho ranního spoje přes zastávky Generála Svobody a Marie Majerové.


A naopak, v sešitku NEJSOU obsaženy tyto slíbené změny:

- Prodloužení vybraných dopoledních spojů linky č. 5 na zastávku Hřbitov.

- A hlavně - raději to napíši velkými písmeny: ÚPRAVA ČASOVÝCH POLOH POZDNĚ-VEČERNÍCH SPOJŮ LINEK Č. 5, 10 A 14 TAK, ABY Z KARLOVA NÁMĚSTÍ ODJÍŽDĚLY NIKOLIV VE 22:15 H, ALE AŽ VE 22:20 H! Přitom tento posun (kde není o čem diskutovat, taková věc tu měla být hned od 3. 9., ne až od 1. 10.) byl v odkazované tiskové zprávě rovněž slibován!

Vzhledem k tomu, že Idos dosud (v době zveřejnění tohoto článku) nezobrazuje při vyhledání spojení k 1. 10. 2012 změněný jízdní řád (a jiné stránky - www.mhdspoje.cz, na které je odkazováno ze stránek dopravce www.tradomad.cz, obsahují chyby i u současné verze jízdních řádů, natož aby předem bezchybně zobrazovaly stav platný od 1. 10...), kladu si otázku - dojde vůbec k realizaci těch slibovaných změn, které byly v polovině září uvedeny v tiskové zprávě městského úřadu, ale v odkazovaném sešitku nejsou?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama