Kterak autobusy (ne)ujedou 370 m mezi zast. Samešova a ZŠ Na Kopcích za 3 min. (v = 7,4 km/h)

8. září 2012 v 14:20 |  Postřehy z optimalizace MHD
Mezi jednu z věcí, na kterou jsem upozorňoval ohledně dřívějšího jízdního řádu, byla nesmyslně dlouhá jízdní doba večerního spoje linky č. 5 s odjezdem z Karlova náměstí v 18:45 h, který měl pak odjíždět ze zastávky ZŠ Na Kopcích až v 18:53 h, z toho 3 minuty mu mělo trvat ujetí pouhých 370 metrů mezi zastávkami Samešova a ZŠ Na Kopcích. Více viz tento článek (je v něm odkazováno i na několik videí pořízených v těch 18:53 h na zastávce ZŠ Na Kopcích).

Reálně to vypadalo tak, že nějaké 2 minuty musely autobusy na zastávce ZŠ Na Kopcích "čekat na čas", anebo se také stalo, že odtamtud odjely o nějaké 1 - 2 minuty dříve.

A jak vidno, tak se noví tvůrci nepoučili a u všech spojů linky č. 4 (nově jezdí přes zastávku ZŠ Na Kopcích všechny spoje linky č. 4) je opět jízdní doba Samešova - ZŠ Na Kopcích stanovena na dlouhé 3 minuty a jízdní doba Karlovo náměstí - ZŠ Na Kopcích na dlouhých 8 minut.

Perličkou je (dovolím si to prozradit), že na tuto skutečnost jsem (po seznámení se s předběžnými návrhy jízdníh řádů) e-mailem upozorňoval vedoucího odboru dopravy, ale tvůrci jízdního řádu nakonec zřejmě usoudili, že pro ujetí cca 370 metrů mezi zastávkami Samešova - ZŠ Na Kopcích jsou opravdu potřeba 3 minuty (což ve výsledku zmamená průměrnou rychlost 7,4 km/h Usmívající se) a nechali to být... (omlouvám se za ironii)

Stejně tak jsem zvědav na (ne)dodržování odjezdů linky č. 1 ze zastávky Nádražní až v čase X:50 (tzn. 50 minut po každé celé hodině), zejména ve večerních hodinách či jiných obdobích slabšího automobilového provozu. Protože na ujetí trasy Karlovo náměstí - Nádražní přes ulici Bedřicha Václavka v mimošpičkovém období rozhodně stačí kratší časový úsek než stanovených 5 minut. Přitom "čekání na čas" na nevhodně situované zastávce Nádražní ve směru z centra (stojící autobus blokuje vjezd do, resp. výjezd z ulice Dvořeckého a možná i z Litoltovy) by nebylo zrovna vhodné....
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama