Nepřesné a zavádějící informace v některých jízdních řádech vylepených na označnících zastávek

17. září 2012 v 21:27 |  Postřehy z optimalizace MHD
Včera, tedy v neděli 16. září 2012, jsem si při prohlížení jízdních řádů vyvěšených na označních zastávek všiml, že na některých jízdních řádech jsou uvedeny nepřesné až zavádějící informace.

Podle jízdního řádu linky č. 14 vyvěšeného na zastávkách Karlovo náměstí a Poliklinika (ale je docela dobře možné, že to je i na dalších zastávkách; ale u nich jsem to nesledoval) jezdí na této lince v pracovních dnech 6 spojů. To je pravda. U 2 ze spojů je uvedeno, že nezajíždějí do Poušova. To je také pravda. Ovšem... jen 3 z těchto 6 spojů jezdí až do Starče. Zbylé 3 spoje končí jízdu už v zastávce Za Rybníkem. A ouha - tato skutečnost v jízdních řádech nijak oznámena není. Nijak ji neoznamují ani jízdní řády na stránkách www.mhdspoje.cz, na které je odkazováno z oficiálních stránek dopravce www.tradomad.cz. Naopak, informace na www.idos.cz jsou naprosto přesné - u dotyčných tří spojů je uvedeno, že končí již na zastávce Za Rybníkem (stejně tak je na Idosu přesněji uvedeno - na rozdíl od jízdních řádů na www.mhdspoje.cz i na zastávkách - nezajíždění do Poušova - Idos hovoří i o vynechávání zastávky Řípov, rozcestí.

Jízdní řád linky č. 31 na Karlově náměstí správně uvádí, že spoj s odjezdem ve 22:45 h končí jízdu již na zastávce Račerovice (a nepokračuje tedy přes Týn do Budíkovic atd.). Ovšem - není zde uvedeno ani slovo o tom, že tento spoj nezajíždí do Sokolí! Přitom zastávka Sokolí se nachází (v seznamu zastávek uvedených v jízdním řádu) mezi zastávkami Račerovická a Bažantnice, takže logicky je zřejmé, že (není-li uvedeno jinak, což v tomto případě není) spoj jedoucí do Račerovic jede ještě před tím do Sokolí!
Jinak je situace stejná jako u jízdních řádů linky č. 14 - Idos o nezajíždění pozdně-večerního spoje do Sokolí ví, zatímco stránky www.mhdspoje.cz nikoliv.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama