Úděsná dopravní situace na Hrotovické ulici dnes po 14. hodině a až 25-ti(!)minutové zpoždění spojů linky č. 13

11. září 2012 v 17:24 |  Mimořádnosti v provozu
Zajímavosti v třebíčské MHD spojené s dočasným zjednosměrměním Hrotovické ulice v úseku Průmslová - Spojovací (ulicí je v tomto úseku možno jet pouze ve směru z centra města, nikoliv ve směru do centra) jsem se rozhodl zdokumentovat hned první den uzavírky. A stálo to za to.

Spoj linky č. 13 s odjezdem od Jitony ve 14:12 h, který má dojet na Karlovo náměstí (svoji konečnou) ve 14:25 h, byl ve 14:33 h teprve na konci Spojovací ulice (před křižovatkou se Znojemskou ulicí)! Nabral zpoždění ve výši cca 20 minut.

U spoje téže linky s odjezdem od Jitony ve 14:32 h byla situace ještě horší. Spoj má dojet ve 14:45 na Karlovo náměstí, přitom ve 14:58 h (tedy 13 minut poté, co už měl být na konečné) byl teprve ve Spojovací ulici, za křižovatkou s Hrotovickou ulicí! Jeho zpoždění odhaduji na 25 minut.

U druhého jmenovaného spoje pak došlo k tomu, že přenesl zpoždění patrně na pár spojůl linky č. 12 do Ptáčova a zpět do centra města a pak zase na další spoj linky č. 13, který byl na Komenského náměstí místo v 15:18 h až asi v 15:42 h!

Linka č. 13 se tímto stává, minimálně v uvedenou denní dobu, zcela nespolehlivou; nejrychlejším způsobem dopravy z Jitony do jiných částí města se patrně stalo jízdní kolo (pokud cyklista kolonu objede po chodníku).

Fotky autobusů stojících v zácpě budu moci nahrát do galerie obrázků až poté, co nahraji fotky ze včerejška (asi 30 fotek, nutné pro zachování správného řazení fotek podle data od nejnovější až po nejstarší), ale již jsem nahrál na YouTube tři videa - jedno dokumentuje ucpanou Hrotovickou ulici (včetně autobusů stojících v zácpě), druhé z nich zaznamenává zmíněný spoj linky č. 13 s téměř 25 minutami zpoždění; a třetí z nich dokumentuje označník na zastávce U Kotelny (ve směru do centra města), kde - jak správně podotkl jeden ze zmatených, zjevně nepříliš pravidelně jezdících cestujících - není uvedeno, na kterou zastávku - a kterým směrem - mají lidé jít, když tato zastávka je "zrušena bez náhrady"...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama