Zásadní nedostatek nových jízdních řádů - nulová garance nízkopodlažnosti!

5. září 2012 v 23:26 |  Postřehy z optimalizace MHD
Téma postřehy k optimalizaci MHD či konkrétně k podobě jízdních řádů jistě bude široké a postupně budu sám přicházet na další a další nové postřehy. V následujících čtyřech dnech se zde postupně objeví další tři články s touto tématikou + navíc jeden článek typu "komentář k nově nahraným fotkám".

Sám si sypu popel na hlavu, že na jednu velmi, velmi důležitou věc jsem dosud zapomněl. Napravím to tedy velmi rychle, čímž shodou okolností dosáhnu rekordu, kdy v jeden den publikuji tři (!) články (dosud to byly jen dva, a to snad jen jednou či dvakrát). Je to věc tak důležitá, že ji raději napíšu velkými písmeny.

V NOVÉM JÍZDNÍM ŘÁDU NENÍ VŮBEC ŽÁDNÁ GARANCE NASAZENÍ NÍZKOPODLAŽNÍHO VOZIDLA NA KONKRÉTNÍ SPOJ!

JDE O ZÁSADNÍ NEDOSTATEK Z HLEDISKA PŘEPRAVY VOZÍČKÁŘŮ ČI LIDÍ S TAKOVÝM POHYBOVÝM OMEZENÍM, PRO KTERÉ MOHOU BÝT PŘÍPADNÉ SCHODY NEPŘEKONATELNOU PŘEKÁŽKOU.

I dosud byla nízkopodlažnost garantována alespoň u určitého počtu spojů linek č. 4 a 5, ale tak malý počet byl způsoben tím, že k tvorbě jízdního řádu obsahujícího tyto garantované spoje docházelo v době, kdy v Třebíči jezdily jen tři nízkopodlažní autobusy (konec roku 2008). Nyní tvoří nízkopodlažní vozidla přibližně polovinu vozového parku, přesto - GARANCE NASAZENÍ NÍZKOPODLAŽNÍHO VOZIDLA JE NYNÍ NULOVÁ!!!

Velice se divím, jak vůbec mohly jízdní řády bez uvedení spojů s garantovanou nízkopodlažností vůbec "vstoupit do praxe", to - škoda slov... :-(


Pozn. k 6. 9. odpoledne: nyní si uvědomuji, že nadpis článku může znít dvojznačně (může také vyvolávat dojem, že byl vytištěn nedostatečný počet jízdních řádů - knížeček namísto správného vyznění, že v nových jízdních řádech existuje něco, co je jen těžko omluvitelnou chybou a znamená závažnou nedostatečnost nabízených služeb.). Nebudu jej však měnit, neboť by tím došlo ke zneplatnění odkazů na tento článek, umístěných na jiných stránkách.
 


Komentáře

1 Lojza Lojza | 7. září 2012 v 21:01 | Reagovat

Upřímně lituji vozíčkáře, který bude na zastávce čekat na svůj spoj a ona místo Tedomu přijede rozvrzaná Karosa. Radnice to vážně nemá v hlavě v pořádku...! :-!

2 autobusytrebic autobusytrebic | Web | 8. září 2012 v 23:19 | Reagovat

[1]: Já je také lituji a je mi líto i těch lidí, kteří opravdu ty schody vlivem svého zdravotního stavu (ať už chronického či dočasného po úraze) nepřekonají. Od jisté doby moc dobře vím, o čem mluvím. Nevím, jak bych uvedenou situaci řešil v těchto dnech, kdy se nemohu spolehnou na to, jestli na tom kterém spoji pojede nebo nepojede autobus, do kterého (a hlavně pak ze kterého) se dostanu. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama