Kterak linka č. 5 neměla 25. a 26. 10. celé odpoledne jezdit (podle stránek www.mhdspoje.cz)

28. října 2012 v 23:12
Nyní volně naváži na několik svých článků z jara a počátku léta t. r., které měly nadpis "Postřehy z brouzdání po stránkách www.mhdspoje.cz" a dokumentovaly řadu chyb, které se na těch stránkách objevovaly, a to i po různých změnách jízdních řádů, nevyjímaje změny provedené k 3. 9. a následně i 1. 10. 2012.

Již 7. 9. se v sekci "Chci se zeptat" na stránkách www.trebic.cz objevil tento dotaz. Jeden z občanů se tam dotazoval, proč má 25. a 26. října být 4,5-hodinová mezera mezi dvěma spoji linky č. 5 na odjezdu ze zastávky U Kapličky - že po spoji s odjezdem ve 13:08 h má další spoj této linky jet až v 17:38 h. Odpovědí vedoucího odboru dopravy bylo, že "zřejmě jde o chybu v jízdním řádu a určitě to prověří".

Ta chyba v jízdním řádu se týkala právě stránek www.mhdspoje.cz, na které je odkazováno ze stránek dopravce www.tradomad.cz. Podle jízdních řádů linek č. 1, 4 a 5 uvedených na těchto stránkách, neměl ve špičkovém období uvedených prázdninových pracovních dní jet téměř žádný spoj linek č. 1 a 4 + vůbec žádný spoj linky č. 5.

A k odstranění uvedených chyb nedošlo do dnešního dne, jak jsem zdokumentoval na toto video. Nezbývá než jen doufat, že tyto chyby nezpůsobily v uvedených dnech některým občanům komplikace. A hlavně nezbývá než doufat, že tyto věčně nepřesné jízdní řády co nejdříve zmizí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama