"Město chystá několik změn k doladění nového systému MAD"

22. října 2012 v 23:23 |  Postřehy z optimalizace MHD
Přepis tiskové zprávy ze stránek www.trebic.cz:

Odbor dopravy třebíčské radnice připravuje podle plánu několik změn v novém systému městské autobusové dopravy. Jak městský úřad oznámil před zavedením nových jízdních řádů, budou zapracovány nejpočetnější připomínky.

Od 1. listopadu dojde ke změnám na lince číslo 31. Iniciovali je zástupci místních částí s cílem zajistit lepší obsazenost jednotlivých spojů.

Další změny na linkách MAD proběhnou k 1. prosinci. Hledá se optimální model fungování linky číslo 10 v takovém režimu, aby byla zajištěna obsluha zastávky Hřbitov i zastávek Generála Svobody a Marie Majerové. Zajistit je také nutné spojení z Týna těsně po 22. hodině po skončení odpoledních směn. Změny na lince číslo 10 ovlivní i jiné linky, proto je jejich příprava delší. V listopadu začne pracovní skupina složená ze zástupců městského úřadu a dopravce vyhodnocovat obsazenost jednotlivých spojů a vybírat minimálně obsazené s cílem jejich redukce již od 1. prosince.

Probíhá anketa o změnách na lince číslo 14, ke kterým by mělo dojít od 1. ledna příštího roku.

Konečný model městské autobusové dopravy bude po optimalizaci spuštěn podle plánu od 1. března 2013.
Na základě množících se dotazů odbor dopravy městského úřadu pro vysvětlení ještě sděluje, že "školní prázdniny" jsou podle nového jízdního řádu všechny školní prázdniny v průběhu kalendářního roku, nikoliv pouze hlavní prázdniny v letních měsících.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama