Přestupní jízdenky v MHD Třebíč

4. října 2012 v 13:07 |  Postřehy z optimalizace MHD
Od 1. října 2012 fungují jednotlivé jízdenky v MHD Třebíč jako jízdenky přestupní. Přestup do jiného vozidla je možný do 30 minut od okamžiku vydání jízdenky - tedy od okamžiku nástupu do prvního vozida.

S souvislosti s tím došlo ke změně vzhledu jednotlivých jízdenek - je zde výrazně uveden čas, do kterého je možné přestoupit. Ke změně vzhledu došlo již několik dní před zavedením přestupného tarifu, jízdenka vypadá takto. Přestupný tarif rozhodně je logickým krokem, který tu měl být už dávno a znamená srovnání podmínek pro cesty přímým vozem i pro cesty s přestupem.

Vidím zde ale jisté úskalí - pokud například nastoupím na zastávce Atomhotel v 11:29 h, vozidlo cestou na Karlovo náměstí (např. vlivem silnějšího provozu aut v ulicích) dojede na Karlovo náměstí o 2 minuty později a přípojný spoj linky č. 1 ve směru do Boroviny těsně ujede (nedivil bych se tomu - vždyť dnes je jízdní doba linky č. 4 v úseku Atomhotel - Míčova - Karlovo náměstí o 2 minuty kratší než do 2. 9. - viz i můj předchozí článek) a budu muset na náměstí počkat na následující spoj, kterým je linka č. 5, tak do ní budu nastupovat až ve 12:00, tedy těsně po 30-timinutovém limitu...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama