"Spojovací ulice bude (resp. již nyní je) dočasně uzavřena" - z hlediska MHD nepodstatná věc?

25. října 2012 v 0:43 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis tiskové zprávy ze stránek www.trebic.cz (ačkoliv se týká období od 24. 10. 2012 16:30 h, tak se objevla na stránkách města právě až 24. 10., proto jsem ji sem nemohl vložit dříve):

Spojovací ulice v Třebíči musí být na jeden den kompletně uzavřena. Důvodem jsou finální práce na pokládce asfaltu v blízké křižovatce a Hrotovické ulici.
Krajský úřad ve spolupráci s městským úřad prováděl od září na výpadovce Hrotovickou ulicí rozšíření vozovky. Opatření se týkalo vybudování dalšího průběžného jízdního pruhu ve směru do centra města. Vznikl také nový přechod pro chodce.
S omezením provozu musí řidiči počítat od středy 24. října od 16:30 hodin do čtvrtka 25. října do 24:00 hodin. Spojovací ulice bude po tuto dobu zcela uzavřena. Objízdná trasa povede ulicemi Znojemská, Březinova a Kosmákova. Předmětný úsek Hrotovické ulice bude průjezdný v obou směrech, ale omezen a řízen pomocí semaforů.
Odbor dopravy Městského úřadu Třebíč žádá řidiče o pochopení a trpělivost.

Znamená to tedy paradoxní situaci, kdy linka č. 13 nemůže jet ve směru do centra města svojí objízdnou trasu (přes Spojovací ulici), zato by teoreticky mohla jet svojí pravidelnou trasou, tedy přes zastávku U Lípy; i když - touto trasou mohla jet i jindy, neboť Hrotovická ulice i v dotčeném úseku je pro všechna vozidla tak jako tak obousměrná; bylo sice vyhrazeno, že vlivem postupu stavebných prací může dojít k dočasnému opětovnému zjednosměrnění, ale kdykoliv jsem tudy jel, tak byl provoz obousměrný; a pokud kdy došlo k té dočasné jednosměrce, tak to zcela jistě nebylo ve špičce pracovního dne, takže minimálně po tuto dobu mohla linka č. 13 i linka č. 4 jezdit i ve směru do centra města přes zastávky U Lípy, resp. v případě linky č. 4 i Kubišova a U Kotelny.

Avšak tou pravidelnou trasou stejně nebude moci jet, neboť v rámci objízdné trasy pro ni dočasně platí zastávka Znojemská, tudíž jede pravděpodobně ulicemi U Kotelny a Kubišovou... Ovšem kdyby došlo k příslušnému opatření v MHD, mohla klidně jet přímo přes zastávku U Lípy a nedocházelo by k prodlužování jízdních dob a vzniku zpoždění, ke kterému musí, vlivem delší objízdné trasy, zákonitě docházet...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama