Fotky a videa z krátkodobé uzavírky Václavského náměstí (27. 9. 2012)

1. listopadu 2012 v 18:40 |  Zajímavosti z provozu
V průběhu října jsem psal postřehy spíše na jiná témata než postřehy z provozu, a tak se nějak nedostalo na bližší popis zajímavostí, ke kterým došlo ve čtvrtek 27. září mezi 8:30 a 9:30 h. Tak nyní sice s více než měsíčním zpožděním, ale přece....

Předně, nebylo pravdou to, co uváděl dopravce v oznámení o krátkodobé uzavírce. Ta částečná uzavírka se netýkala Vltavínské ulice, ale Václavského náměstí. Důvodem uzavírky byl historický průvod žáků ZŠ Horka-Domky.

Linka č. 1 vynechala zastávku Demlova, místo ní jela Družstevní ulicí a zastavovala na zastávce Družstevní. Během té jedné hodiny, kdy k uvedené uzavírce došlo, jely na této lince jen dva páry spojů, na kterých jsem zdokumentoval Mercedes Conecto s ev. č. 35, MAN Lion´s City s ev. č. 38, Karosu B952 s ev. č. 26 a Mercedes Conecto s ev. č. 31.

Krátkodobá uzavírka se dotkla i linky č. 10. V jejím případě šlo dokonce o jediný pár spojů, který musel jet objízdnou trasou. Ze Štefánikovy ulice odbočil tak, aby projel do ulice Zahradníčkovy. Vynechal tím zastávku Václavské náměstí. Cestu onoho jediného spoje (na kterém jel Mercedes Citaro CNG s ev. č. 25) ve směru k poliklnice jsem zdokumentoval při vjezdu z Václavského náměstí do Zahradníčkovy ulice, a to zepředu i zezadu. Cestu spoje linky č. 10 jedoucího Zahradníčkovou ulicí ve směru od polikliniky jsem zdokumentoval přímo z interiéru autobusu, a to na toto video.

Cesta autobusu MHD Třebíč přes Zahradníčkovu ulici byla zcela raritní nejen v tom, že šlo o jediný pár spojů, ale i v tom, že za posledních (minimálně) 20 let žádný takový spoj s cestujícími (a to počítám i různé objížďky apod.) touto ulicí nejel.
 


Komentáře

1 Tomáš Tomáš | 1. listopadu 2012 v 23:20 | Reagovat

Tak mě tak napadá, na těch fotkách a videiích řidiči občas mávají či bliknou světly - říkám si, co si asi o Vás myslí, že je takto prakticky neustále fotíte..? :-D  :-D

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 2. listopadu 2012 v 0:35 | Reagovat

[1]: Hm, toto zrovna není téma, o kterém bych se zde chtěl nějak moc rozepisovat...

Tak zrovna mávání nebo rozsvícení dálkových světel mi nevadí, naopak ta světla vypadají na těch fotkách docela dobře, např. tady: http://autobusytrebic.blog.cz/galerie/autobusy-mad-trebic/32-8s8-92-79-mercedes-citaro#89052243

Jinak, mým předmětem zájmu jsou autobusy a nic jiného. Tedy - "fotím autobusy", ne "fotím řidiče". Koneckonců, spousta mých fotek je pořízena zezadu nebo na konečných apod.

Stejně tak, zejména ve velkých městech je takových hobbistů, kteří fotí/nahrávají autobusy/trolejbusy/tramvaje, hned několik desítek, ne-li stovek. Pravda, v Třebíči jsem byl (alespoň v takovémto měřítku) první. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama