"Změny v městské autobusové dopravě od 1. prosince"

23. listopadu 2012 v 21:29 |  Změny jízdních řádů
Přepis tiskové zprávy ze stránek www.trebic.cz. Zatím jej ponechám bez bližšího komentáře, i když zejména v případě jistého pozdně-večerního spoje linky č. 13 mne již v tuto chvíli napadá leccos (aneb když přijedu vlakem ve 22:09, tak linka č. 13 - následovnice linky č. 8 - mi zase ujede před nosem... Další ukázka, že řeči o "zlepšení návazností MHD na vlaky na zastávkách Bráfova/Nádražní" nejsou pravdivé (ba naopak), jak jsem koneckonců již před časem popisoval v tomto článku...)

Odbor dopravy městského úřadu sděluje veřejnosti, že od 1. prosince 2012 dochází k větším změnám v městské autobusové dopravě. Jedná se o plánované změny. Jak radnice s předstihem oznámila, byly k doladění nového systému zapracovány nejčastější připomínky občanů.

Všechny linky
U všech linek dojde k omezení večerního provozu v neděli, kdy poslední rozjezd z Karlova náměstí bude ve 22:15 hodin. Pozdější odjezdy nebyly vytížené.

Linka č. 1
Dojde ke zrušení ranního nevytíženého spoje.

Linka č. 4
Poslední večerní spoj se již nebude ve 23:00 hodin vracet ze zastávky Marie Majerové na Karlovo náměstí přes Hotel Atom, nýbrž se na zastávce Marie Majerové změní na linku č. 11 a obslouží oblast Podklášteří a Týna. Je to z důvodu zrušení poslední spoje linky č. 10 ve 22:45 hodin z Karlova náměstí, který nebyl vytížený.

Linka č. 10
Dochází k největšímu množství změn. Režim bude takový, že od 5:30 do 8:00 hodin nebude linka č. 10 obsluhovat zastávku Hřbitov, nýbrž zastávky Marie Majerové a Generála Svobody. Od 13:00 do 18:00 hodin budou spoje vedeny střídavě - jeden na hřbitov, druhý na zastávky Marie Majerové a Generála Svobody. K většímu zajíždění spojů do lokality Hájek nemůže zatím dojít vzhledem k množství dostupných kilometrů dohodnutých smluvně s dopravcem.

Linka č. 11
Na lince č. 11 zajistí po 18. hodině spojení centra města s Podklášteřím a Týnem z důvodu redukce nevytížených večerních spojů linka č. 10. Dojde ke zlepšení propojení centra města a Podklášteří.

Linka č. 12
Na základě požadavků cestujících byl posunut odjezd z Karlova náměstí z 15:00 a 15:30 hodin. Zlepší se tím rozložení intervalů odpoledních spojů.

Linka č. 13
Došlo k posílení ranního spojení. Nový spoj bude odjíždět v 5:05 hodin na Jitonu. Linka č. 13 nově zajistí večerní odvoz zaměstnanců nemocnice za zrušený spoj linky č. 10, a to tím způsobem, že linka č. 13 se po dojezdu na Karlovo náměstí v 22:15 hodin změní na linku č. 11 směr Podklášteří/Týn bez nutnosti výstupu cestujících. Urychlením večerního spoje od Jitony (uspíšení o 5 minut) se zlepší přestup na ostatní linky.

Linka č. 21
Na základě požadavku cestujících dojde k prohození ranních spojů, které obsluhují Poušov. Z Komenského náměstí bude odjíždět později linka č. 4 (ze 7:20 hodin posunuto nově na 7:29 hodin), která se na zastávce Na Kopcích změní na linku č. 21. Důvodem je žádoucí posílení linky č. 4, která odjíždí z Karlova náměstí v 7:28 hodin a bývá přetížená.

Změny vstoupí v platnost od 1. prosince 2012. Pouze změny na linkách č. 4 a č. 14 proběhnou z technických důvodů s největší pravděpodobností až od 1. ledna 2013. Soupis změn bude veřejnosti k dispozici v tištěné podobě jako dodatek jízdního řádu.
 


Komentáře

1 Tomáš Tomáš | 24. listopadu 2012 v 12:35 | Reagovat

Super, v pořadí 2. dodatek, už se mi to do té knížečky ani nevejde. Většině transformací z čísla na jiné číslo moc nerozumím, ale tleskám za tu desítku. Byť to není ideální, tak alespoň bude přes Majerku něco jezdit..

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 13:54 | Reagovat

[1]:

Ve skutečnosti je to již třetí dodatek (k těm pár změnám, co byly od 1. 11., se knížečka nevydávala, ale byla možnost si to vytisknout z internetu).

Také některým z uvedených věcí nerozumím, některé údaje jsou zmatené - např. spoj linky č. 10 s odjezdem z Karlova náměstí ve 22:45 h jede do Domků, takže jej těžko nahradí spoj linky č. 11 jedoucí až po 23. hodině.

U linky č. 12 asi mělo být "posun z 15:00 h NA 15:30 h".

Otázkou také je, kde se bude ta 10tka s konečnou zatávkou "Generála Svobody" otáčet? Napadá mě buď křižovatka ulic Kpt. Jaroše s Míčovou ulicí, anebo "převlékání" na linku č. 5 (?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama