Fotky a videa z "bílého" 11. a 13. prosince 2012

15. prosince 2012 v 9:37 |  Aktualizace fotogalerie
Do fotogalerie a na YouTube jem nahrál několik fotek a videí pořízených v úterý 11. a ve čtvrtek 13. prosince.

Na jednom ze spojů linky č. 4 (v odpolední špičce) jel Tedom C12G s ev. č. 55. A to znamená jediné - oběhy vozidel se od 1. 12. změnily tak, že autobus s plynovým pohonem nyní může jet i na některé z tzv. páteřních linek. Od 3. 9. mohly jezdit pouze na tzv. doplňkových linkách. Pokud se ale změnily turnusy tak, že u většího počtu než dosavadních pěti turnusů je možné jezdit s plynovým autobusem, pak by to znamenalo, že bohužel už není možné vysledovat (alespoň zčásti) spoje, u kterých vždy jede plynový (a tím pádem stoprocentně nízkopodlažní) autobus. :-(

V prvním z uvedených dní jsem zdokumentoval jedno z večerních setkání autobusů na Karlově náměstí, konkrétně ve 21:15 h. Jak je z videa patrné, tak Karlovo náměstí i další třebíčské ulice byly bílé. Občasné sněžení a teploty celodenně pod bodem mrazu se musely projevit...

Ve čtvrtek 13. prosince jsem jel jedním z dopoledních spojů linky č. 4 už z jeho výchozí zastávky Atomhotel. Tedy jedním z těch spojů, u kterých byla - pro mne nepochopitelně, zejména ve srovnání s tím, že u jiných spojů se argumentoval tím, že "dopravce odmítal zkrácení jízdních dob) - zkrácena jízdní doba (oproti stavu do 2. 9. 2012) o 2 minuty. Zatímco do začátku září měl dopolední spoj linky č. 4 urazit trasu Atomhotel - Míčova - ZŠ Na Kopcích - Karlovo náměstí za 18 minut, dnes mu k tomu musí stačit 16 minut. A ve spoji, kterým jsem jel, to nestačilo (přitom se nikde "neloudal"... Na Karlovo náměsti přijel téměř o minutu později, než je čas jeho odjezdu z Karlova náměstí dále. Ale přípojný spoj linky č. 1 neujel, protože ten v tu chvíli na náměstí ještě ani nebyl.

Jinou zajímavostí v tu chvíli bylo, že zásobovací dodávka pro Knihkupectví Jakuba Demla zaparkovala tak "šikovně", že spoj linky č. 5 nemohl zajet ke své zastávce tak, aby nepřekážel v odjezdu protijedoucího vozidla jedoucího na lince č. 4 (viz video).

13. 12. jsem nahrál na video i odjezd Conecta s ev. č. 35 od zastávky Atomhotel, která je (nejen) ve večerních hodinách jeho "průjezdnou konečnou" zastávkou. Zároveň zde je vidět i autobus SOR 9,5 dopravce Oldřich Řezanina na spoji smluvní přepravy pro společnost MANN + HUMMEL.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama