Kronika "Zlaté časy ČSAD Třebíč"

23. ledna 2013 v 8:05 |  Z historie MHD Třebíč
Na stránkách www.doprava-trebic.cz, konkrétně v sekci "Historie MHD", se objevila velmi zajímavá "Kronika - Zlaté časy ČSAD Třebíč", obsahující mnoho zajímavých fotek, mj. i z třebíčských ulic.

Například:

- Na 3. stránce, ve výstřižku článku "Městská doprava zahájila", je uveden seznam tehdejších autobusových zastávek. Z něj je patrné, že v počátcích třebíčské MHD bývala autobusová zastávka u Dělnického domu (tj. dům, ve kterém dnes sídlí Restaurant Holiday). Dalšími, již neexistujícími zastávkami, jsou zastávky umístěné na ulici Vítězslava Nezvala, která tehdy byla, ač je to dnes k neuvěření, hlavní silnicí.

- Na 14. stránce je velmi pěkná, dokonce barevná fotografie někdejšího "prasečího plácku", na jehož místě stojí již od polovině 80. let 20. století budova autobusového nádraží; z útvarů zdokumentovaných na fotce v současné době existuje jen budova ZŠ T. G. Masaryka a budova, ve které sídlí Úřad práce.

- Na 26. stránce je vidět Karosu B732 se SPZ 92-54 (známou pod ev. č. 27; vyřazena z provozu byla v lednu 2011) ještě s červeným čelem. Později mívala čelo bílé.

- Na 27. stránce je mj. fotka autobusu odstaveného zřejmě na parkovišti u polikliniky na Vltavínské ulici; tehdy bylo parkoviště přibližně dvakrát menší než dnes a autobusy přes toto parkoviště (po odjezdu z nástupní zastávky Poliklinika) projížděly.

Ale to je jen částečný výčet zajímavostí, které mě po zběžném prohlédnutí napadají; každopádně určitě doporučuji zhlédnutí všech fotografií i jejich popisků. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama