Časové vymezení "jarních" i ostatních prázdnin na některých zastávkách

18. února 2013 v 20:24 |  Zajímavosti z provozu
Na označnících některých zastávek se objevily užitečné cedulky s oznámením, ve kterých konkrétních dnech se v období let 2013 - 2016 konají prázdniny a kdy tedy bude jezdit MHD Třebíč podle jízdního řádu odlišného od jízdních řádů platných v obdobích školního vyučování. Cedulku zdokumentovanou na jednom z označníků na Karlově náměstí najdete pod tímto odkazem.

Z vymezení tzv. jarních (ve skutečnosti zimních, neboť nikdy se nekonají později než do začátku jara, kterým je 21. 3.) prázdnin vyplývá zvláštní věc. Termíny "jarních" prázdnin se každoročně posouvají vždy o jeden týden dopředu. Ale tento rok byl výjimkou - "jarní" prázdiny na Vysočině vycházely až na první březnový týden (a příští rok se budou konat až okolo 10. 3.), ale ve skutečnosti se konaly už od 11. do 15. 2.

Pro tuto skutečnost mne nepadá jiné vysvětlení pro tuto nesystémovost (máte-li někdo jiné vysvětlení, uvítám jeho napsání jako komentář pod článkem) než že k tomud došlo jenom kvůli konání mistrovství světa v biatlonu v zapadlých končinách kdesi za Žďárem nad Sázavou...
 


Komentáře

1 Lukáš Semerád Lukáš Semerád | 21. února 2013 v 11:41 | Reagovat

Dobrý den,
ona "nesystémovost" opravdu pramenila z mistrovství světa v biatlonu. V létě médii prošla menší "aférka", když kraj změnil termín prázdnin již v době, kdy už školy počítaly s původním datem (například plánované údržby).

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 25. února 2013 v 0:50 | Reagovat

[1]: Děkuji za info, přece jen v létě 2012 jsem se zabýval spíše poznáváním různých krásných koutů světa než sledováním tuzemského tisku. :-)

Ale už jsem si to také vyhledal, no je tomu tak: http://www.kr-vysocina.cz/zmena-terminu-jarnich-prazdnin-v-kraji-vysocina-v-roce-2013/d-4045008/p1=43466

Já to čtu, a jak je vidět z diskuse pod článkem, tak tato změna (zejména její načasování) způsobila lidem zřejmě dost starostí.

Inu, jenom kvůli nějakému mistrovství světa (které se naprosté většiny lidí v kraji Vysočina nijak nedotklo) způsobit lidem takovéto problémy (nejen školám, ale i lidé museli dodatečně měnit již zarezervované pobyty na horách, že), to... škoda slov.

Velice se divím i tomu, že vlivem této změny přece došlo k tomu, že mezi 11. a 15. 2. mělo prázdniny více žáků než obvykle (zato v týdnu, kdy prázdniny pro kraj Vysočina vycházely původně, má prázdniny o té méně lidí).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama