Fotky a videa z pátku 1. února 2013

8. února 2013 v 15:58 |  Aktualizace fotogalerie
V galerii obrázků jsou v tuto chvíli nahrány fotky pořízené do 6. února 2013 (včetně). Totéž platí pro videosekvence nahrané na YouTube. V následujících několika článcích k nim napíši několik zajímavostí.

Pátek 1. února 2013, den tzv. pololetních prázdnin. Stejně jako o podzimních prázdninách, i nyní jsem si všiml, že někteří lidé nevěděli, že jsou školní prázdniny. Příliš se jim nedivím - pokud v rodině nemají děti školou povinné, tak se jich to ani netýká. A na jízdních řádech MHD Třebíč ani nejsou uvedeny konkrétní (tzn. konkrétní datum) dny, kdy která verze jízdního řádu platí.

Již v průběhu ledna jsem se dozvěděl zajímavou (resp. pro mne docela šokující) informaci - že Česká pošta prý přesouvá od 1. 2. 2013 část svých aktivit z hlavní budovy na rohu ulic Smila Osovského a Soukenické až na Žďárského ulici (!), tedy v podstatě mimo město Třebíč, neboť tato ulice již leží v katastru obce Kožichovice. A právě spolu se skupinkou poštovních doručovatelek jsem vystoupil ve 13:26 h ze spoje linky č. 13 na zastávce Požární útvar. Odjezd autobusu od této zastávky i pracovnice pošty dokumentuje toto video.

Bude zajímavé sledovat, zdali takový přesun, ke kterému podle všeho došlo, bude znamenat požadavky na změny časových poloh některých spojů linky č. 13 nebo zavedení nějakých nových spojů této linky.

První únorový den roku 2013 byl vůbec poprvé od spuštění optimalizace MHD Třebíč (ke které došlo k 3. 9. 2012), kdy jsem dokumentoval provoz na Žďárského ulici nebo horní části Hrotovické ulice. Zcela poprvé jsem tedy zdokumentoval autobus s označením linky č. 13 u zastávky Požární útvar nebo na křižovatce Hrotovické ulice s komunikací vedoucí k průmyslové zóně.

Poté jsem se přesunul do centra města, kde jsem pořídil více fotek, z nichž za bližší připomenutí stojí Mercedes Citaro s ev. č. 42 vedle "sedmičkové" Karosy BK-Bus v Sucheniově ulici. Další fotky pořízené toho dne v oblasti Komenského a Karlova náměstí najdete ve složkách patřících Karosám s ev. č. 30, 45 a 46; nejnovějšímu MANu (dosud bez ev. č.), světoběžnickému Citaru nesoucímu dříve ev. č. 32 a Citaru s ev. č. 28.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama