Sněhová kalamita 23. 2. 2013

23. února 2013 v 12:32 |  Zajímavosti z provozu
Husté sněžení v sobotu 23. února 2013 způsobilo potíže v provozu MHD Třebíč. O několika zpožděních nebo úplných odřeknutích spojů (v obou případech ale jde, vzhledem k počasí, o věc vcelku pochopitelnou) vím z doslechu, jednu jsem dnes dopoledne zažil.

Spoj linky č. 5, který má odjíždět ze zastávky Dřevařské závody v 10:21 h, přijel k této zastávce až v 10:35 h. Bohužel, ze zastávkového zálivu, pokrytého silnou vrstvou čerstvě napadaného sněhu, už se mu vyjet nepodařilo. Popisovanou situaci jsem krátce zdokumentoval na toto video.

Tolik krátké info ode mne coby "hobbystického pozorovatele provozu"; dalšími informacemi bohužel nemohu sloužit, ale předpokládám, že případné info o zpožděných nebo zcela odřeknutých spojích MHD Třebíč je schopen poskytnout dopravce formou své telefonní link. Jiná možnost, a to informace na stránkách www.doprava-trebic.cz nebo www.icomtransport.cz, neplatí; na těchto stránkách není o aktuální provozní situaci uvedeno ani slovo. Docela rozdíl oproti stránkám IDS JMK, kde jsem se v době psaní tohoto článku mohl dočíst, že v sobotu v 9:30 Morava postupně zapadá sněhem, zejména rychlíky a vlaky EC mají zpoždění kolem 20 minut, osobní vlaky jezdí se zpožděními do 10 minut. U regionálních autobusů dochází k prodlužování zpoždění u některých spojů až 30 min. Většina spojů ale v provozu. V Mor. Krumlově a Milešovicích došlo k zapadení autobusů. Ve městě Brně je situace stabilní, vozidla prakticky zpoždění nemají. Provoz centrálního dispečinku je posílen.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama