Fotky pořízené 18. - 26. února 2013

12. března 2013 v 18:53 |  Aktualizace fotogalerie
V galerii obrázků jsou v tuto chvíli nahrány všechny fotky pořízené do okamžiku zveřejnění tohoto článku, uvažuji-li pouze ty fotky, u kterých jsem předpokládal jejich zveřejnění. V následujících řádcích blíže popíši několik zajímavostí, které jsou zdokumentovány na fotkách pořízených v rozmezí dní 18. 2. - 26. 2. 2013.

Série fotek Mercedesu Citaro (CNG) ev. č. 25 z 18. 2. 2013 dokumentuje tento autobus na jednotlivých "vesnických" zastávkách, při jízdě na odpoledním spoji linky č. 31. V tentýž den jsem zdokumentoval i služebně nejmladší MAN na spoji linky č. 5 s neobvyklou konečnou zastávkou - Benešova. Jde o spoj s odjezdem z Karlova náměstí v 17:09 h; k jeho prodloužení z původní konečné (kterou bylo právě již Karlovo náměstí) na zastávku Benešova došlo od 1. 12. 2012.

Kalamitní sobota 23. února 2013 je epizodně zdokumentována dvojicí fotek Karosy B932E ev. č. 46, pořízených poté, co již byla vzdána dlouhá marná snaha o odjezd ze zastávky Dřevařské závody. Viz tato a tato fotka.

V úterý 26. února už naštěstí byla většina bílého "humusu", který napadl o tři dny dříve, již roztátá. Po část dne tehdy vládlo příjemné slunečné počasí, čehož nevyužít by byla škoda - zdokumentovat autobusy pěkně "za světla". Toho dne jsem pořídil i několik fotek z míst, odkud jsem dosud žádné fotky autobusů neměl - ze Žďárského ulice několik desítek metrů od konečné zastávky Jitona nebo Hrotovická ulice u Průmyslové zóny z takového úhlu pohledu, že město Třebíč na ní vypadá jako jedna ulice s bytovým domem + jedna další ulice s teplárnou a víc už nic. :-)

Výše uvedené dva odkazy směřují jen k jedné z celé série fotek toho kterého autobusu, které jsem toho dne v oblasti Nové průmyslové čtvrti pořídil; v případě Tedomu C12G ev. č. 44 jde také o dokumentaci jeho oběhu, kdy má mít mezi 13:39 a 14:32 h pauzu u zastávky Jitona, které ovšem využil k cestě za účelem doplnění paliva, tzn. k plnicí stanici stojící v blízkosti areálu Tedomu.

Snad největší hromada sněhu se vyskytovala u zastávky Komenského náměstí, kde způsobovala zajímavé "zakrytí" částí autobusů stojících v zastávce, například služebně nejmladšího MANu Lion´s City.

V době, kdy už byl sluneční svit pro celý 26. únor ten tam, jsem zdokumentoval Tedom C12G s ev. č. 22 za zastávkou Stařeč, Tyršova; v pozadí s ještě zasněženým polem, kde v pozadí je vidět i zářez tratě č. 241. Stejný autobus jsem o několik minut později zdokumentoval po výjezdu ze Starče směrem k Třebíči.

Zajímavým pohledem na autobusy MHD Třebíč stojící na konečné Za Rybníkem je fotka pořízená ze stezky vedoucí od sídliště Za Rybníkem směrem na Stařeč.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama