Sněhová kalamita 18. 3. 2013

18. března 2013 v 23:49 |  Zajímavosti z provozu
Pondělí 18. března 2013, ač podle kalendáře den téměř jarní, se po celý den neslo ve znamení vytrvalého sněžení, které podle komentáře jednoho z třebíčských občanů (díky za něj) znamenalo po 18. hodině problémy i pro MHD Třebíč. Další informace nemám k dispozici, naštěstí jsem toho dne ani nemusel vycházet z domu. :-)

Dovolím si drobné srovnání s dopravou v Jihomoravském kraji a informování o mimořádnostech v provozu. Na stránkách www.idsjmk.cz je k dispozici chronologický přehled aktuálních zpráv o povětnostních podmínkách a problémech veřejné dopravy (výše zpoždění, uzavřené úseky silnic, které linky případně vůbec nejezdí). Ve srovnání s tím, informaci o tom, zda měly/mají/budou mít spoje MHD Třebíč v tomto nevlídném počasí problémy (zpoždění spojů nebo i jejich odřeknutí), se nikde na internetu nedozvím... :-(
 


Komentáře

1 Lukass Lukass | 19. března 2013 v 0:34 | Reagovat

Bohužel ale i IDS se po 18. hodině odmlčel.
V době, kdy začala být situace nejhorší. Kdy ve frontách na České stálo cca 55 tramvají, kdy další vozidla stály před Dětskou nemocnicí; na hlaváku.
Aktuálně (0:35) už skoro půl hodiny stojí noční spoje na hlaváku, i když měly odjíždět o půlnoci

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 19. března 2013 v 3:41 | Reagovat

[1]: Díky za info; O. K., je pravda, že po 18. hodině už tam žádné nové informace nepřibyly, nicméně pořád lepší "alespoň nějaké informace", než "vůbec žádné informace".

Aktuálně (3:40 h) je na stránce www.idsjmk.cz uvedeno již jen souhrnné sdělení: " Vážení cestující,
včera jste se nechtěně stali svědky naprosto mimořádné události, jakou nepamatují snad ani nejstarší pamětníci.

Pravděpodobně nikdy se ještě nestalo, aby v důsledku tak hustého sněžení prakticky zkolabovala městská doprava v Brně, aby se brněnské hlavní nádraží stalo na několik hodin téměř neprůjezdným a vlaky stály bez pohybu mezi Blanskem a Brnem jeden za druhým, a aby u většiny regionálních autobusů docházelo k více než hodinovým zpožděním.

I přesto mnozí z Vás zvolili pro cestu z Brna domů raději cestu vlakem nebo autobusem než automobilem. A řadě z Vás se to i vyplatilo. V mnoha směrech byly hlášeny neprůjezdné komunikace, automobily nebyly schopny se hlubokým mokrým sněhem prodrat a docházelo k nehodám. Řada lidí nám v ohlasech uvedla, že s IDS JMK jeli poprvé po dlouhé době a nemohli si cestu v porovnání s autem vynachválit. Někteří uvedli, že dokonce poprvé v tomto tisíciletí využili např. v Blansku tzv. "pouličku".

Všichni naši zaměstnanci po celý den usilovně pracovali na tom, aby byla doprava zachována v nejvyšší možné míře. Bohužel řada vzpříčených kamionů a osobních automobilů blokovala cesty, větve posypané hustým sněhem padaly na traťové vedení a náledí brzdilo průjezd městy a obcemi.

Věříme, že i přes tato protivenství většina z Vás bez úhony dojela do svého cíle, i když tomu bylo o několik hodin později, než jste plánovali. Například vlak ve směru z Brna do Letovic dorazil do svého cíle místo o půlnoci o půl druhé, rychlíky ve směru od Prahy do Brna pak po několikahodinovém čekání v Blansku na odstranění větví ohrožujících traťové vedení dorazily do Brna o jedné po půlnoci.

Děujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se, že s IDS JMK budete cestovat i v době, kdy nebude Vaše auto zapadané sněhem. "

Samozřejmě IDS JMK pokrývá daleko větší území a má větší počet linek, ale i tak bych ocenil, kdyby i dopravce MHD Třebíč uvedl něco podobného třeba 23. 2., kdy linka č. 5 (a možná i nějaké další) byly po nějakou dobu mimo provoz; a to samé v případě této kalamity.

3 Tomáš Tomáš | E-mail | 19. března 2013 v 10:50 | Reagovat

Tak jsem se dozvěděl, že většina linek s odjezdem z Polikliniky Vltavínská tam po šesté večerní zůstala s tím, že nehodlají v tomhle bordelu riskovat s lidmi. Navíc nízkopodlažáky by sníh před sebou jen hrnuly. Večerní spoj Tredos, se kterým jsem jel z Prahy, uvízl u Baziliky, kde stály další osobáky, co se nemohly vyškrábat nahoru. Nakonec řidič vycouval dolů a pustil nás, abychom to došli pěšky. Celou cestu z Prahy to bylo dobré a až v Třebíči jsme uvízli - děs. Problémem je, že dost řidičů už nahodilo letní gumy, takže šlo včera vidět docela dost bouraček, kdy nejvážnější byla na Cyrilometodějské. Do konce týdne zřejmě všechno roztaje a pak se budou opět řešit povodně :-D

4 Pavel Pavel | 19. března 2013 v 20:44 | Reagovat

[3]:To, že v Třebíči byl větší borčus na silnicích je důsledkem tažení města proti firmě čikom, která dříve město uklízela a zvladala to!!! Spousta lidí na ně nadávala ALE od chvíle kdy Město vybralo firmu AVE vidíme diametrální rozdíl. To že za hustého sněžení se uklízí špatně, nekritizuje snad nikdo. Ale že nad ránem, kdy už nepadal sníh nebyly vůbec uklizeny zastávky MHD, shrnutý sníh na parkovišti na náměstí,
uklizeny křižovatky na hlavních tazích je neomluvitelné. Legračně potom vypadají pluhy, které za slunečného odpoledne jezdí po městě až jiskry létají od pluhu. Bohužel stejný postup byl vidět celou zimu. Ke se asi stala chyba.......?
[3]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama