Zastávka Račerovice

4. března 2013 v 22:16 |  Monografie zastávek
Račerovice jsou jednou z tzv. integrovaných obcí, do kterých od 3. 9. 2012 jezdí MHD Třebíč, konkrétně linka č. 31.

Ještě před zahájením provozu této linky, muselo dojít k určitým úpravám v budoucím prostoru zastávky Račerovice. Ta se nachází na úzké vedlejší komunikaci, přímo na račerovické návsi. Jde o odlišnou polohu, než kterou má zastávka pro linkovou dopravu - ta se totiž nachází v kopci směrem k výpadovce na Třebíč.

Úpravy prostoru pro zastávku MHD Třebíč na račerovické návsi spočívaly jednak k dosazení označníku, jednak ve zjednosměrnění té úzké vedlejší komunikace. Pohled ze Street View dokumentuje tuto komunikaci ještě jako obousměrnou; ale ani podoba samotného zjednosměrnění nezůstala neměnná. Zatímco minimálně ještě v polovině října 2012 byla tato vedlejší ulice jednosměrná v celé své délce; ve druhé polovině února 2013 už byla jednosměrná jen část této silnice, konkrétně samotný prostor zastávek. Tomu dodatečnému zkrácení jednosměrky se nedivím - dovedu si představit, že například zemědělská technika odbočující do boční ulice měla v případě jízdy "jednosměrkou" problémy v příslušném místě odbočit do ostrého úhlu. Nyní tyto problémy odpadly, do té boční ulice se díky zkrácení jednosměrky dá zajet i z opačného směru.

V průběhu prvního půlroku provozu této zastávky jsem v ní zdokumentoval tato vozidla (odkazuji vždy jen na jednu fotku ze série fotek pořízených toho dne v Račerovicích; k dalším fotkám se dá jednoduše "proklikat"):(kromě fotek ze samotné zastávky, je zde tento autobus zdokumentován i na hlavní račerovické silnici)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama