Souhrnné jízdní řády pro přestupní uzly a další zastávky

7. dubna 2013 v 13:32 |  Postřehy z optimalizace MHD
Na stránkách www.doprava-trebic.cz se koncem března objevila zajímavá novinka - souhrnný jízdní řád obsahující odjezdy spojů různých linek buď z významnější zastávky, odkud jede do jedné cílové zastávky několik různých linek, často s různým trasováním (Karlovo náměstí a linky č. 1, 2 4 a 14 k poliklinice); anebo z místa, kde jsou umístěny dvě zastávky blízko od sebe, ale každá z jiným názvem (Dřevařské závody vs. Atomhotel apod.). Stejný souhrnný jízdní řád je k dostání i na autobusovém nádraží.

Určitě jde o zajímavou pomůcku, která zpřehledňuje dosud nepříliš přehledný stav na zmíněných nebo i dalších zastávkách, dalším příkladem takových zastávek jsou zastávky Generála Svobody, Míčova, Benešova nebo Augustýna Kratochvíla v určitých částech dne (o víkendu však celodenně), kdy linka č. 4 odjíždí ve směru do centra města z jiné zastávky než linka č. 5.

U časů odjezdů linek MHD Třebíč z Karlova náměstí ve směru k poliklinice je patrná i skutečnost, že po úpravě časových poloh linky č. 4 ve špičce pracovních dnů tak, aby se odstranil prostoj na zastávce Atomhotel, dochází k tomu, že spoje linek č. 1 a č. 4 odjedou z Karlova náměstí téměř současně, aby další spoj jel opět až téměř o čtvrt hodiny později. Stejně tak je v tabulkách pěkně vidět skutečnost, jak odjíždějí o víkendech do Domků dvě různé linky (č. 1 a č. 10) ve stejný čas a stejně tak se ve stejnou dobu vracejí z Domků zpět na Karlovo náměstí.
 


Komentáře

1 Tomáš Tomáš | E-mail | 9. dubna 2013 v 11:12 | Reagovat

Ten souhrnný řád je k vyzvednutí na autobusáku zdarma? Abych pravdu řekl, stále se v naší MHD nevyznám, tuhle jsem potřeboval jet brzo ráno z Majerky do špitálu, nepochopil jsem, zda jezdí 4 od Atomu na Gen. Svobody, či z Gen. Svobody na Atom, protože mám dojem, že se to několikrát měnilo kvůli pauzám, který tam pak byly a zbytečně se čekalo na čas. Nakonec jsem šel pěšky...je to hrozný :-(

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | Web | 9. dubna 2013 v 11:47 | Reagovat

[1]: To nevím, jestli jsou zdarma, co se týče toho textu, tak info o tom, že jsou k dispozici nejen v elektronické verzi, ale i v tištěné verzi na autobusáku, jsem čerpal výhradně z té zprávy na www.doprava-trebic.cz.

K lince č. 4: do cca 8 hodin ráno jezdí v pracovní dny v oblasti Hájku pouze jednosměrně, tzn. v oblasti "Majerky" jede ze zastávky "Marie Majerové" před vchodem do ZŠ Kapitána Jaroše, odkud jede k Atomhotelu, kde nyní již není žádný prostoj, ale vozidlo ihned pokračuje dále mj. přes zastávku ZŠ Na Kopcích na Karlovo náměstí a dále k poliklinice.

3 Tomáš Tomáš | E-mail | 13. dubna 2013 v 10:23 | Reagovat

Díky za info, vytiskl jsem si to z toho webu. Jinak mají u souhr. řádu při odjezdech z Majerky chybu. Mají tam barvu - taková nahnědlá, která není v legendě vůbec zobrazena. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama