Květen 2013

Zastávka linek č. 1, 10 a 14 na Karlově náměstí již zpět na původním místě

23. května 2013 v 21:30 Zajímavosti z provozu
Ve čtvrtek 23. 5. 2013 jsem na Karlově náměstí zdokumentoval již přesunutou zastávku linek č. 1, 10 a 14 pro směr jízdy do Domků. Dosavadní zastávka těchto linek (která do 2. 9. 2012 sloužila linkám č. 8 a č. 9) byla zcela zrušena.

Bývalá zastávka, nyní již bez označníku, je zdokumentována na této fotce. Zastávka ve svém novém, vlastně staronovém umístění, je zdokumentována tady.

Zastávka linek č. 1, 10 a 14 na Karlově náměstí bude navrácena na původní místo

17. května 2013 v 9:20 Zajímavosti z provozu
Citace sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Odbor dopravy MěÚ Třebíč oznamuje, že z provozních důvodů dopravce dojde v nejbližších dnech k posunu odjezdového označníku zastávky "Karlovo náměstí" pro linky 1,10,14 na původní místo. Řidiči mají nařízeno zastavovat pro výstup tak, aby byly dveře volné. Odbor dopravy bude nadále hledat funkční řešení, které by eliminovalo existenci vzrostlých strojů a tím i překážky pro vystupování v tomto místě.

Opětovným přesunem zastávky dochází jednak ke zkrácení přestupní vzdálenosti při přestupu mezi jednotlivými linkami, jednak (a to byl zřejmě hlavní důvod pro přesun) už nebude docházet ke kolizním situacím, kdy linka č. 5 nemůže vjet do prostoru zastávek. V nedávné době jsem se setkal i s jiným řešením situace - pokud linka č. 1 (jedoucí z Boroviny do Domků) přijela do prostoru zastávek dříve než linka č. 5 (jedoucí z Týna do Boroviny) a zároveň u výstupní zastávky na východním konci prostoru zastávek stál odstavený autobus, tak linka č. 1 ani ke své zastávce nedojela, ale zastavila právě v místě bývalého - a zakrátko opět současného - označníku.

Uzavírky v obci Přibyslavice a dočasné zkrácení linky č. 31

14. května 2013 v 22:31 Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz (obdobný text je uveden i na vývěskách na zastávkách):

Kvůli uzavírkám v obci Přibyslavice bude o víkendech 18-19. května a 7-8. září 2013 zrušena zastávka Přibyslavice v obou směrech bez náhrady. Autobusy ukončí a započnou jízdu již v zastávce Nová Ves, MANN+HUMMEL.

"Přestupní zastávky budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi"

11. května 2013 v 8:52 Zajímavosti z provozu
Přepis oznámení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Odbor dopravy MěÚ Třebíč chystá v nejbližší době dotažení elektrijízdníckých přípojek k napájení elektronických displejů na zastávkách "Karlovo náměstí" a "Komenského náměstí". Tyto displeje kromě lepší viditelnosti pro cestující umožní i dynamické zobrazování odhadovaného odjezdu konkrétního spoje se zveřejňováním údajů o aktuálním zpoždění. V návaznosti na tento záměr by měla být pořízena i LCD obrazovka do výpravní budovy železniční stanice Třebíč. Elektronické panely a obrazovku pořídí na své náklady dopravce.

Žluto-červené Karosy s reklamním polepením na "tarify FREE"

3. května 2013 v 9:20 Aktualizace fotogalerie
Do galerie obrázků jsem nahrál asi 15 fotek pořízených 30. dubna 2013, převážně na Karlově náměstí. Kromě jiného, dokumentují i reklamní polepení na pravých bocích tří žluto-červených Karos (ev. č. 26, ev. č. 29, ev. č. 47); sdělení jednoho z mobilních oprerátorů oznamuje, že "Revoluce je tady - tarify FREE".