Objízdná trasa linek č. 1, 5, 14 (a asi i 21)

1. června 2013 v 13:32 |  Mimořádnosti v provozu
Text oznámení, které již asi 2 - 3 týdny visí v autobusech MHD + je uveřejněno na stránkách doprava-trebic.cz.

V souvislosti s opravami železničních přejezdů bude od pondělí 10. června do pondělí 17. června 2013 uzavřena ulice Pražská. Autobusové linky 1, 5 a 14 pojedou mezi zastávkami Borovina, BOPO - Komenského náměstí obousměrným odklonem ulicemi Koželužskou a Dr.A.Hobzy, čímž vynechají zastávky Revoluční, U Kapličky, Sucheniova (linka 14 i Řípov, rozc. a Poušov). Na odkloněné trase bude zřízena zastávka Janův mlýn v Libušině údolí, kterou všechny linky obslouží.
Linka 21 bude v době uzavírky v obvyklém provozu, a tedy obslouží všechny zastávky dle svého jízdního řádu.

Předpokládám, že tím obsloužením všech zastávek se u linky č. 21 myslí, že po obsloužení zastávky ZŠ Bartuškova pojede zpět k bývalé továrně BOPO, odkud pojede Koželužskou ulicí a mj. okolo Janova mlýna, kde zastaví na zastávce, která je "papírově" náhradou za zastávku Sucheniova. Skutečnou zastávku Sucheniova, vlivem uzavírky přejezdu u větrníku, totiž nebude reálně možné obsloužit.

Co se týče skutečnosti, že Poušov zůstane po osm dní zcela bez MHD - považuji to za dost nepříjemnou skutečnost, pokud tedy nechceme argumentovat, že Poušov vlastně MHD tolik nepotřebuje. Ostatně, optimalizace MHD přinesla Poušovu slušné navýšení počtu spojů + zavedení do té doby neexistujcího víkendového provozu. Bohužel, autobus ve směru od Podklášteří do Poušova přijet nemůže (omezená nosnost mostu přes řeku) a případná objízdná trasa ve směru od Boroviny by vedla až přes Stařeč a Červenou Hospodu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama