Změny v jízdních řádech od 1. 7. 2013

22. června 2013 v 13:30 |  Změny jízdních řádů
Přepis zprávy ze stránek doprava-trebic.cz:

S platností od 1. července 2013 budou provedeny následující změny v platných jízdních řádech.
Prosíme cestující, aby si změny poznačili do svých knižních jízdních řádů. Nový jízdní řád nebude vydáván.

Z důvodu nízké obsazenosti cestujícími jsou zrušeny následující spoje

Linka 1
pracovní dny i prázdninové pracovní dny - Poliklinika 4:35 --> Za Rybníkem 4:57, Za Rybníkem 19:18 --> Karlovo náměstí 19:30

Linka 4
pracovní dny i prázdninové pracovní dny - Poliklinika 4:20 --> Komenského náměstí 4:32
spoj tedy začíná na Karlově náměstí

Linka 5
prázdninové pracovní dny - Karlovo náměstí 4:15 --> Za Rybníkem 4:27, Karlovo náměstí 4:30 --> Týn 4:45

Linka 31
soboty, neděle a svátky - Pocoucov 7:00 --> Karlovo náměstí 7:54

prázdninové pracovní dny Karlovo náměstí 6:45 --> Poušov 6:58, Poušov 7:00 --> Karlovo náměstí 7:13


Krátký komentář ke zrušení ranního spoje linky č. 31: nevidím to jako logické řešení. Počty cestujících ve všech spojích na této lince jsou dost nízké. Podle mne jsou jen dvě systémová řešení: buď zrušení celé linky, anebo ponechání nějakého použitelného počtu spojů, kterým - dle mého názoru - je právě stávající stav, tzn. jeden spoj ráno, jeden před polednem a třetí okolo 17. hodiny (ovšem s tím, že asi 20 km by se každý den dalo ušetřit tím, že odpolední spoj, resp. dosud pár spojů, by nejezdil v obou směrech, ale projel by jednotlivé obce pouze jedenkrát (tzn. tak, jak tomu je u dopoledních spojů).

Nevím, proč je návoz vozidla (cca v 6:45 h z Třebíče, před 7. hodinou v Pocoucově) do Poucova pouze režijní, tzn. bez přepravy cestujících. Město za něj dopravci hradí stejnou částku, jakou by hradilo i v případě, že by šlo o spoj s cestujícími. Možná by si pak takový spoj pár cestujících (například z řad těch turistů, kteří si rádi přivstanou, nebo z řad houbařů) našel. Toto píši i s ohledem na skutečnost, že nedávno vzniklo několik plakátů upoutávajících právě na možnost využití linky č. 31 k turistickým účelům (mj. je inzerována návštěva Přibyslavic, pro kterou je použití autobusu ještě méně výhodné, neboť první ranní spoj jede už o půl šesté ráno - tzn. dříve než zmíněný návoz do Pocoucova; druhý spoj pak jede až o 12 hodin později, tzn. ve večerních hodinách.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama