Informace o přesunu zastávek Atomhotel na stránkách doprava-trebic.cz, rozšíření parkoviště u polikliniky...

9. srpna 2013 v 9:18 |  Zajímavosti z provozu
S několikatýdenním zpožděním přidám několik stručných informací.

K doplnění informace o dočasném přesunu zastávek Atomhotel na stránky www.doprava-trebic.cz došlo, po mém upozornění, 18. 7. 2013. Tedy 17 dní po zahájení uzavírky - pozdě, ale přece. :-)

Počet fotek autobusů MHD Třebíč, které jsem pořídil během července 2013, se dá spočítat na prstech jedné ruky. Ale nevadí - v podstatě vše potřebné už mám zdokumentováno, v poslední době fotím spíše už jen provozní mimořádnosti (pokud ale nejsem v tu chvíi mimo Třebíč) nebo novinky typu nový autobus nebo alespoň nová reklama na autobusech apod.

Jedna z fotek, pořízená 15. 7. 2013 na konečné zastávce Poliklinika, dokumentuje i výkopové práce na rozšíření parkoviště u polikliniky. Sice jde o věc s městskou dopravou nesouvisející, ale v dřívějších dobách bylo toto parkoviště spojeno i s třebíčskou MHD. Ale o tom napíši pojednání někdy příště (možná "za dlouhých zimních večerů"). :-)
 


Komentáře

1 Tomáš H. Tomáš H. | E-mail | 9. srpna 2013 v 13:50 | Reagovat

Fotek teda moc nemáte, to je fakt :-D Ono toho v Třebu taky není moc co k vidění. Já po několika letech začal opět jezdit MHD, tedy spíše ve chvílích kdy nejsem v pracovně v Praze a musím říci, že se mi zdá, že nový systém má trošku i smysl. Začátky byly hrozný, ale například souhrnné jízdní řády mi ušetří spousty času a prakticky od jejich zavedení jsem vyhodil klasickou knížečku s JŘ. Jediné, co je na pakárnu jsou cestující, kteří jsou v Třebíči vážně opravdu hodně zaostalí. Tuhle jsem byl šokován, jak jedna paní požadovala po řidiči, aby zastavil mimo zastávku, že se jí nechce od zastavky vracet. Tohle je věc, která je přímo v rozporu s nařízeními a jsou za to tuším i pokuty. Docela mě ten svět autobusů nadchnul, sice mě městské moc neberou, ale třeba ty velké zájezdové busy, ty jsou perfektní. Nejvíce se mi líbí nová Futura od VDL, kterou má Tredos, to je krásný kus stroje. Škoda, že jsou ty papíry na sk. D tak drahé.. :-/

2 autobusytrebic autobusytrebic | 9. srpna 2013 v 20:10 | Reagovat

[1]: K vidění toho (co se týče MHD) samozřejmě není tolik co v Praze nebo v Brně, ale i tak - když uvážím, že dění v takovéto MHD nakonec vydalo a vydá na několik článků za měsíc, tak to je solidní počet.

Mám-li se na tu tzv. optimalizaci dívat s odstupem, tak podle mě:
- chybou bylo, že se návrhy jízdních řádů nezveřejnily předem k připomínkování. Předešlo by se tím největším excesům typu "linka č. 4 končící na Míčově" nebo "linka č. 13 přijíždějící ve 22:20 h na Karlovo náměstí".

- naštěstí, ty největší chyby byly hned po měsíci, max. pak po 3 měsících odstraněny.

- je fakt, že třeba interval v odpolední špičce (7,5 minuty) je dost luxusní a že o něčem takovém se dřív vůbec nedalo hovořit.

- k cestujícím: s tím, že by někdo požadoval výstup mimo zastávku, jsem se nikdy nesetkal. S čím jsem se ale setkal, je, že cestující neoprávněně nadávali v souvislosti s těmi změnami v MHD na věci, které buď byly i před tou optimalizací, anebo nadávali na něco, co ve skutečnosti je trochu jinak.

- Ano, VDL Futura2 je designově moc hezká. Osobně jsem v ní ale ještě nikdy nejel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama