Uzavírka Jelínkovy ulice (12. 8. - 18. 8.) a Koželužské ulice (19. 8. - 21. 8.)

26. srpna 2013 v 11:34 |  Mimořádnosti v provozu
Asi nemá moc smysl, psát informace o výluce v MHD, která již proběhla. Aby však moje stránky obsahovaly všechny potřebné informace, učiním tak. Ale skutečnost je, bohužel, daleko smutnější. Ani o jedné z níže uvedených výluk vůbec nebylo informováno na stránkách www.doprava-trebic.cz. A protože jsem několik týdnů nepoužíval MHD Třebíč (kde v autobusech a na některých zastávkách byly informace o výlukách vyvěšěny), tak jsem o těchto uzavírkách a zajímavých objízdných trasách vůbec nevěděl. Tím jsem propásl možnost zdokumentovat autobusy MHD Třebíč na místech, kde se běžně neobjevují. Jde již o třetí a čtvrtý případ za poslední dva měsíce, kdy na těchto oficiálních internetových stránkách nebylo uvedeno ani slovo o předmětné mimořádnosti. Já jsem se o těchto dvou akcích dozvěděl až 21. 8. z vývěsky na vlakovém nádraží. Kdybych si toho náhodou nevšiml, možná bych se býval nikdy nedozvěděl, že se tyto dvě uzavírky konaly. Smutné. :-(

Nicmémě, zde je přepis zmíněných dvou sdělení (nejde o přepis doslovný; provedl jsem v něm opravu několika gramatických i stylistických chyb, které v něm byly; také jsem ubral na vykřičnících, kterými původní text přímo překypoval):

Uzavírka ulice Jelínkova v termínu od 12. 8. 2013 08:00 hod. do 18. 8. 2013 24:00 hod.

Linka č. 4 - zrušena zastávka Atom hotel ve směru Poliklinika - Atom Hotel (konečná zastávka bude Poliklinika Hájek)!
- ve směru Atom hotel - Poliklinika bude zastávka Atom hotel zrušena a výchozí zastávkou bude Poliklinika Hájek (nebo Modřínová).

Linka č. 11 - zrušena zastávka Atom hotel v obou směrech a bez náhrady! Nejbližší zastávka je Modřínová v obou směrech.

Objízdná trasa vede po ulici Jelínkova, dále ulicí Mládežnickou, U Studánky, Velkomeziříčskou a napojuje se na ulici Modřínová.


Uzavírka ulice Koželužská v termínu od 19. 8. 2013 6:00 hod. do 21. 8. 2013 24:00 hod.

Linka č. 1, 5, 14 - zrušena zastávka Borovina, BOPO v obou směrech bez náhrady!

Objízdná trasa vede po ulicích Řípovská - Fibichova - Okružní a napojuje se na ulici Koželužskou.


V případě první uzavírky šlo o opakování stavu, který byl k vidění naposledy asi v roce 1996, kdy po dobu rekonstrukce Jelínkovy ulice rovněž jezdily autobusy ulicí U Studánky. Tehdy ale šlo o výluku dlouhodobější. V ulici U Studánky, u vyústění Polní ulice, tehdy bývala provizorní zastávka - jako náhradní zastávka za přesunutou zastávku Atomhotel.

Fibichovou ulicí jezdily autobusy MHD Třebíč, co pamatuji, pouze jediný den - 1. 10. 2011. Naštěstí jsem tam tehdy nějaké fotky pořídil. Ale tato výluka mohla znamenat pořízení dalších fotek, mj. nových autobusů nebo obecně většího počtu vozidel, neboť výluka se konala zčásti v pracovní den (na rozdíl od toho 1. října 2011, kdy byla sobota). Ale bohužel... O výluce jsem se dozvěděl sice v poslední den jejího konání, ale krátce předtím, než mi přijel vlak, kterým jsem potřeboval na několik dní z Třebíče odjet.

Ještě horší je z tohoto pohledu situace u první jmenované výluky - žádné fotky autobusů v Mládežnické ulici nebo ulici U Studánky dosud nemám (jak bych také mohl, když se tudy jezdilo naposledy před 17 lety) a ani nyní to, vlivem neinformovanosti na internetových stránkách, nevyšlo... :-(
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama