Říjen 2013

Nové označníky na Karlově náměstí a fotky z první poloviny října 2013

14. října 2013 v 8:00 Zajímavosti z provozu
Na oficiální facebookové stránce "Městská autobusová doprava Třebíč" se 11. října objevilo sdělení:
Z důvody prodloužení výroby nových zastávkových označníků budou nové zastávky na Komenském a Karlově náměstí osazeny v první polovině prosince.

Znamená to tedy, že v polovině prosince se stanou minulostí poslední "dvounohé" zastávkové označníky. Právě označníky na Karlově náměstí byly jedinými, které nebyly nahrazeny novým typem označníků na podzim 2011.

10. a 13. října 2013 jsem v prostoru zastávek na Karlově náměstí pořídil několik fotek dokumentujících provoz zčásti ještě se starými označníky, zčásti s provizorními přenosnými označníky.Podzimní atmosféru těchto dní nejvíce dokresluje zřejmě tato fotka. Žlutavé listí na stromech, zčásti již spadané na zem. Provizorní označníky a do toho všeho předvolební sliby na plakátech v levé části snímku...

Několik dalších fotek vzniklo i v první říjnové dekádě, v mnoha případech tím došlo k pořízení fotky toho kterého autobusu i po více než půlroční pauze. Ale jak jsem psal v jednom z předchozích článků, tak ani nemám potřebu pořizovat nějaké větší množství fotek (kromě případných mimořádností jako např. objízdná trasa některé linky nebo třeba dokumentace případného nově pořízeného autobusu), protože už jsem jich pořídil vcelku hodně a navíc, do jedné složky se na blogu nevejde více než 400 fotografií, takže v případě některých autobusů už stejně jsem skoro "na limitu". :-)