Garance nízkopodlažnosti i u části víkendových spojů

27. ledna 2014 v 10:12 |  Zajímavosti z provozu
Od 10. 1. 2014 (já jsem si toho všiml až později, neboť tato změna nebyla uvedena v tamním seznamu aktualizací) je na stránkách www.doprava-trebic.cz uveden i seznam víkendových spojů MHD Třebíč, u nichž dopravce garantuje nasazení nízkopodlažního vozidla.

Seznam najdete pod tímto odkazem.

Na rozdíl od výčtu "garantovaných" spojů v pracovní dny, tento "víkendový" seznam se nerovná výčtu spojů, na které bývá nasazováno vozidlo s pohonem na CNG. Tím by (snad) měla být prolomena určitá bariéra ve smyslu "jestli lze o víkendu 'garantovat' i jiné než plynové spoje, tak úplně to samé by mělo být možné i v pracovní dny".

Také platí, že garance nízkopodlažnosti se týká i těch turnusů, které se skládají ze spojů většího počtu linek než jedné. Tím pádem snad již definitivně padl neuvěřitelný pseudoargument dopravce, od jehož zástupce jsem před časem (podzim 2012?) zprostředkovaně slyšel, že garantovat nízkopodlažní spoje "nelze", neboť - na rozdíl od stavu do 2. 9. 2012 - se již nevyskytují turnusy, které by se skládaly výhradně ze spojů jediné linky.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama