První fotky z roku 2014 - MANy ev. č. 38 a 49 v mlhavé sobotě 4. 1.

4. ledna 2014 v 23:07 |  Aktualizace fotogalerie
V sobotu 4. ledna 2014 jsem pořídil několik prvních fotek, do jejichž popisku přísluší letopočet "2014".

Na Karlově náměstí jsem zdokumentoval MAN Lion´s City s ev. č. 38, který tam krátce předtím přijel na lince č. 31. Jak je z fotky patrné, tak i nedaleká městská věž je zahalena v mlze. O necelé tři hodiny později jelo toto vozidlo na lince č. 4. Zdokumentoval jsem je na Modřínové ulici - ve 14:56 h u supermarketu Albert a o 15 minut později u kruhové křižovatky Modřínová x Samešova.

V 15:20 h jsem pak pořídil tuto fotku MANu Lion´s City s ev. č. 49 na křižovatce Velkomeziříčské ulice se Samešovou ulicí.

Takto "temné" počasí je pro pořizování fotek autobusů (obzvláště v případě, pokud jde o jedoucí autobus) dost nevhodné (mj. nutnost nastavení kratší doby expozice, aby fotka nebyla rozmazaná; v takovém případě je ale nutné nastavit vyšší hodnotu ISO, aby fotka nebyla příliš temná, nicméně nevýhodou pak je její větší zrnitost) a v takovém počasí bych neprováděl žádnou "větší cílenou dokumentaci", nicméně tyto fotky vznikly proto, že "jsem náhodou šel okolo" a jako dokumentace vozidel, která jsou přece jen jedny z nejnovějších a dosud je nemám zdokumentované tak dobře jako většinu starších vozidel, postačí. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama