Zajímavost z jízdního řádu z roku 2001 - již tehdy byl odjezd pozdně-večerního spoje linky č. 8 stanoven na 22:13 h

19. února 2014 v 10:58 |  Z historie MHD Třebíč
O pozdně-večerním spoji tehdejší linky č. 8 (od 3. 9. 2012 nahrazena linkou č. 13) jsem zde toho svého času napsal mnoho, například tady.

Zjednodušeně řečeno: odjezd tohoto spoje ze zastávky Nádražní byl stanoven na 22:13 h, ale reálně tento spoj odjížděl z této zastávky (nebo touto zastávkou pouze projel, pokud zde nikdo nechtěl nastoupit ani vystoupit) o 2 - 3 minuty dříve.

Od podzimu 2010 do jara 2012 jsem přitom měl zájem tohoto spoje (nejméně jedenkrát, v jednom období i dvakrát týdně) využívat poté, co jsem přijížděl na třebíčské vlakové nádraží osobním vlakem od Brna (příjezd vlaku byl do prosince 2010 stanoven na 22:08 h, od prosince 2010 pak na 22:09 h). Tento vlak téměř vždy přijel do Třebíče včas, takže při odjezdu toho spoje linky č. 8 ve stanovených 22:13 h bych jej býval stihl, jenomže řidiči na dodržování času odjezdu dlouhodobě kašlali (ostatní okolnosti mne coby cestujícího nezajímají, prostě jednou je odjezd stanoven na nějaký čas a tím pádem neexistuje, aby autobus odjel dříve než v tento čas).

A jak jsem si nyní všiml z archivního jízdního řádu umístěného na stránkách doprava-trebic.cz, tak ten pozdně-večerní spoj v uvedené časové poloze (tzn. mj. s odjezdem ze zastávky Nádražní ve 22:13 h) jezdil už v roce 2001!!!

Když jsem 6. 10. 2011 konečně patříčně zdokumentoval ono svévolné odjíždění ze zastávky Nádražní s cca 2-minutovým náskokem, slyšel jsem posléze od řidičů slova typu "Tímto videem jste někoho poškodil" nebo neuvěřitelnou větu. "Kdybyste utíkal, tak byste ten autobus stihl." (Proč bych utíkal, když odjezd autobusu byl až 3 minuty po zapnutí nahrávání tohoto videa?) Přitom chyba byla zcela jasně na straně těch, kteří existenci něčeho takového po 10 (!) let dopustili. Rozhodně ne na straně mne coby (v tomto případě) běžného cestujícího.

Tímto "video-poukázáním" se ale uvedená praxe neodstranila. Se svévolným předčasným odjížděním linky č. 8 ze zastávky Nádražní jsem se opakovaně setkal i na jaře 2012. Uvedená situace tedy trvala nakonec více než 11 let.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama