"Halu autobusového nádraží hlídá bezpečnostní služba"

4. března 2014 v 13:00
Autobusové nádraží sice přímo nesouvisí s třebíčskou MHD (ještě že tak; někdejší nesmyslná představa jednoho tehdejšího místostarosty o přesunu centrálního "přestupního" - ve skutečnosti zřejmě "přestupního jen po menší část pracovního dne; o víkendu pak celodenně" - uzlu z Karlova náměstí na autobusové nádraží, byla zavržena hned ve svém zárodku), ale přece jen sem přepíši tuto tiskovou zprávu, zveřejněnou dnes (4. 3. 2014) na oficiálních stránkách třebíčského městského úřadu www.trebic.cz:

Autobusové nádraží v Třebíči se zbavilo jednoho problému. Byla jím přítomnost bezdomovců a podnapilých osob v hale. Často docházelo k obtěžování cestujících. Čekání na spoj mělo v takovém prostředí daleko do klidu a pohody. To se teď změnilo.

Potíže s nepřizpůsobivými osobami řešila dosud svými zásahy městská policie. Scénář byl pokaždé stejný. Strážníci opilce vykázali z budovy ven. Ten se ale po odjezdu služebního vozu vrátil zpět. Takto se to v zimním období opakovalo i vícekrát za den. Město se proto s provozovatelem autobusového nádraží dohodlo na rozšíření ostrahy.

"Prvním krokem bylo vydání provozního řádu budovy, který stanovuje, co se v prostorách haly smí a nesmí. Druhý, zásadním, krokem bylo zavedení bezpečností služby. Společnost Trado-Bus měla objednánu bezpečností agenturu pouze na dobu od 19 do 5 hodin. S vedením společnosti jsme se dohodli, že hlídání se rozšíří na dobu od 12 do 19 hodin. A nepravidelně také v dopoledních hodinách," vysvětlil novinku místostarosta Pavel Svoboda. Měsíční náklady na rozšíření hlídaní jsou 14 tisíc korun. Město a provozovatel se o ně budou dělit napůl.

Nový režim hlídání funguje už druhý měsíc. Po několika týdnech je možné konstatovat, že spolupráce s agenturou se osvědčila. "Od 4. února máme prakticky minimální požadavky občanů na zásah městské policie. Strážníci tam byli jen jednou, kdy jeden z občanů se choval vulgárně a napadal pracovníka obsluhy. Můžeme garantovat, že pobyt v hale autobusového nádraží se teď stal klidným. Situace se zlepšila," pochvaloval si místostarosta Pavel Svoboda.

Město také jedná o zlepšení hygieny a provozu WC v hale autobusového nádraží. V úvahu připadá například pronájem specializované firmě nebo instalace automatů.


K tomu nutno dodat, že v období od 19 do 5 hodin je odbavovací hala autobusového nádraží beztak uzavřena, tzn. ostraha tehdy zřejmě hlídala jen případné pokusy o násilné vniknutí do budovy (?). Také je nutno dodat, že situace s bezdomovci na autobusovém nádraží se i z mého subjektivního pohledu stávala neúnosnou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama