"Nový" Mercedes Citaro pro MHD Třebíč

3. března 2014 v 6:00 |  Zajímavosti z provozu
Do provozu MHD Třebíč bude zřejmě v nejbližších dnech zařazen Mercedes Citaro, vyrobený v roce 2007, který do konce roku 2013 jezdil na spojích MHD ve Slaném. Více o historii tohoto vozu najdete zde. Za pozornost stojí, že vozidlo podle všeho nebylo převedeno do majetku dopravce TRADO-MAD, ale do majetku jiné "dcery ICOMu", společnosti IT Global Jihlava...:

Předpokládám, že jde o onen "nový autobus", který přibude "v průběhu ledna (2014)", jak stálo v této tiskové zprávě z 19. 12. 2013: (pozn. stejně jako dříve, překopírovávám znění textových zpráv ze stránek www.trebic.cz i z jiných stránek, a to proto, že např. o rok později už tyto zprávy nejsou na původních stránkách dostupné)
Pěkný dárek k Vánocům dostali cestující v třebíčské městské autobusové dopravě. Od pondělí 16. prosince jezdí v ulicích dva nové vozy značky MAN. Jsou klimatizované, mají informační systém a splňují emisní třídu Euro 5. Do každého z nich se vejde 98 osob, z toho 27 sedících. Během ledna přibude ještě jeden nový autobus. Městská autobusová doprava v Třebíči disponuje celkem 25 vozy.

Ilustrační fotka autobusu již s červenými proužky (typickými pro autobusy třebíčské MHD) ještě se středočeskou registrační značkou: odkaz a o několik dní později (tento víkend) pořízená ilustrační fotka téhož autobusu již s "vysočinskou" RZ: odkaz

Co se týče otázky, který autobus bude tímto Citarem nahrazen, tak svůj soukromý tip (který se může, ale také nemusí, shodovat s realtou) mám. Indicie, proč Karosa B932E ev. č. 41 neobdržela (na rozdíl od všech pěti dalších Karos) nové reklamní polepení + indicie, proč kmenový řidič této Karosy jezdil(/jezdí?) v posledních dnech (zřejmě už od 25. 2.) na jiných autobusech, nasvědčují ledasčemu. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama