Ranní spoj linky č. 31 v Sokolí

6. března 2014 v 9:00 |  Zajímavosti z provozu
V průběhu února 2014 jsem pořídil + nahrál do galerie obrázků přibližně 60 nových fotek (což je, ve srovnání s předcházejícími měsíci, výrazný nadprůměr). Některé z nich jsou "obyčejné fotky z provozu", jiné dokumentují něco, co stojí za několik řádků bližšího popisu v samostatném článku. A mezi ně patří i zajímavost, které věnuji tento článek.

Ranní spoj linky č. 31, jedoucí v trase Sokolí (odjezd v 7:15 h) - Karlovo náměstí (příjezd v 7:28 h), byl zaveden (stejně jako celá linka č. 31) od 3. 9. 2012. Cílem existence tohoto spoje zřejmě je, nabídnout lidem ze Sokolí spojení přímo z obce, zatímco dva linkové autobusy odjíždějí v obdobný čas pouze z rozcestí nad obcí. Tento spoj jezdí v pracovní dny, a to jak ve "školním" období, tak i v období prázdnin.

Vozidlo jedoucí na tomto spoji se do Sokolí dostane tzv. technickou jízdou bez cestujících. Předchozím spojem, na kterém toto vozidlo jede, je spoj linky č. 13 jedoucí v trase a časové poloze Jitona odj. 6:47 h - Karlovo náměstí příj. 7:00 h.

Zatímco ostatní spoje linky č. 31 jedou přes Sokolí jen závlekem, tzn. není možné zdokumentovat zde stojící autobus se zhasnutými světly a vypnutým motorem, tak v případě ranního spoje je tomu jinak. A právě v takové "pozici" jsem 14. února 2014 zdokumentoval Karosu B932E ev. č. 46 - viz tady a tady. O 11 dní později, 25. února, jsem na stejném místě a téměř ze stejných úhlů pohledu zdokumentoval MAN Lion´s City ev. č. 49 - viz tady a tady. Z fotek je patrné, jak se během oněch 11 dní uspíšilo ranní svítání. :-)

Zatímco v Třebíči panuje v 7:10 - 7:15 h čilá přepravní špička, tak v poklidné uzavřené obci Sokolí je i v tuto dobu klid. Ani těch cestujících nepřišlo do toho ranního spoje příliš - v prvním případě to bylo 5 cestujících, ve druhém případě 2 cestující...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama