Autobusy MHD Třebíč na průtahu městem s pozměněnými jízdními pruhy

12. dubna 2014 v 14:00 |  Zajímavosti z provozu
Dosud jsem se na svých stránkách nezmínil o jedné zajímavé změně, která v Třebíči proběhla koncem října 2013 a od té doby je v platnosti; a kterou jsem zdokumentoval - samozřejmě tak, že hlavním prvkem na fotkách jsou autobusy MHD Třebíč - v úterý 18. března 2014. Tak tento nedostatek nyní napravím. :-)

V říjnu 2013 došlo k přeznačení jízdních pruhů na průtahu městem. Jde o zajímavé řešení, kdy došlo ke zkapacitnění průtahu alespoň v jednom směru jízdy (a to "od západu na východ"), aniž by muselo docházet k nějakým stavebním úpravám spočívajícím např. v rozšíření silnice (které stejně už není možné, neboť se nedostává odpovídajícího prostoru).

Aktuální podobu jízdních pruhů na průtahu městem jsem zdokumentoval, mimo jiné, na následující fotky.
MAN Lion´s City ev. č. 45 před odbočením z Bráfovy do Nádražní ulice v samostatném odbočovacím pruhu (do 10/2013 byl v tomto místě pruh společný jak pro jízdu přímým směrem, tak i pro odbočení vpravo do Nádražní ulice).

Karosa B952 ev. č. 47 na Masarykově náměstí - v pravé části fotky je vidět, že pro přímý směr jízdy, tzn. do Bráfovy ulice, jsou (od 10/2013) vyznačeny dva jízdní pruhy namísto dřívějšího jednoho pruhu.

Mercedes Conecto ev. č. 35 v Sucheniově ulici - dva pruhy vedou přímým směrem (tzn. od Boroviny směrem na Masarykovo náměstí) a až třetí pruh zleva je určen pro odbočení vlevo. Před změnou značení byl pro jízdu přímým směrem určen jen jeden jízdní pruh.

Určité zrychlení či spíše zpravidelnění provozu tato úprava značení znamená asi i pro MHD Třebíč; alespoň se tím plusmínus vyrovná zdržení, které potká některé spoje MHD Třebíč u přejezdu větrníku "díky" tomu, že od doby "modernizace" přejezdu (která proběhla v červnu 2013) je přejezd tzv. uzavřen (tzn. neprůjezdný; jde o dobu trvající od prvního "zaklinkání" až po opětovné zdvižení závor po průjezdu vlaku) delší dobu než býval do doby tzv. modernizace; obzvláště velký rozdíl ve stavu "před vs. po" je vidět v případě, že přes přejezd jede osobní vlak ve směru od Jihlavy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama