Objízdná trasa linky č. 1 na fotkách z 21. a 22. 4. 2014

29. dubna 2014 v 23:00 |  Aktualizace fotogalerie
O Velikonočním pondělí 21. dubna + následující den, 22. dubna, jsem pořídil drobnou fFotodokumentaci spojů jedoucích na lince č. 1 objízdnou trasou (Bráfova + Hrotovická + Kosmákova + Březinova ulice).

Vzhledem k tomu, že objízdná trasa byla shodná s trasou, po které tato linka do 2. 9. 2012 (s výjimkou let cca 1996 - 2000) jezdívala, nešlo úplně tak o dokumentaci něčeho mimořádného, neopakovaného (tím byly jiné objízdné trasy, např. týdenní vedení linek č. 4 a 11 ulicí U Studánky, které jsem propásl "díky" internetové neinformovanosti o této výluce) jezdívala, zdokumentoval jsem jen "sem tam něco".

V pondělí 21. dubna jsem pořídil fotky MANu Lion´s City ev. č. 36 (který byl uveden do provozu až v prosinci 2013, tzn. více než rok od změny trasy linky č. 1) v Bráfově ulici (před křižovatkou s Nádražní ulicí) a v Březinově ulici poprvé, podruhé a potřetí. U tohoto autobusu byla tato objízdná trasa první příležitostí k jízdě na lince č. 1 přes Březinovu ulici, neboť v době pravidelného vedení linky č. 1 touto trasou (tzn. do 2. 9. 2012) tento autobus ještě nebyl vyroben.

O den později, v úterý 22. dubna večer, jsem v Bráfově ulici zdokumentoval Karosu B952 ev. č. 47 a Mercedes Citaro, který míval ev. č. 32. O chvíli později jsem v Březinově ulici pořídil dvojici fotek MANu Lion´s City ev. č. 38.

Ve všech sledovaných případech tedy na lince č. 1 jely autobusy s dieselovým pohonem; není mi známo, zda v době konání výluky někdy byl na linku č. 1 nasazen autobus s pohonem na zemní plyn (v pravidelném provozu, tzn. při jízdě podjezdem pod vlakovým nádražím, toto možné není).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama