Uzavírka Znojemské a Hilbertovy ulice + komentář

9. dubna 2014 v 12:00 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.doprava.trebic.cz (jde o přepis ve stylu "Ctrl+C, Ctrl+V, tzn. i s chybami a s překlepy):

Od 14.4 předpoklad do 27.4 (je ale možné, že dříve) bude uzavřena část ulice Znojemská. Linka 1 zastaví místo Nádražní na zastávce Bráfova. Lze předpokládat zdržení autobusů na objízdných trasách, prosíme proto cetující o trpělivost.

Od 16.4 do 18.4 bude uzavřena ulice Hilbertova v Týně. Autobusy budou zastavovat na křižovatce Luční-Palackého. Zastávka Palackého bude tedy přesunuta asi o 100 m.

Od 19.5. do 29.8. bude uzavřena ulice Družstevní. Objízdná trasa pro linku 4 bude ulicí Demlovou, kde zastaví na stejnojmenné zastávce. Zastávka Družstevní bude po dobu uzavírky bez obsluhy.

Příliš mi nedává logiku obsah prvního odstavce. Vyplývá z něj, že přesto, že linka č. 1 pojede delší (objízdnou) trasou, tak její časové polohy zůstanou nezměněny. Aneb nemožnost stíhat přípoje v době, kdy (kvůli "ostrým obratům" - asi úplně všech spojů na úplně všech linkách??? - v pracovní dny mezi 8 a 13, resp. mezi 16:30 a 18 h) nejsou garantovány návaznosti na Karlově náměstí; a aneb zdržování ostatních spojů MHD v pracovní dny po 18. hodině + o víkendech celodenně (kdy už asi ty "ostré obraty na konečných" nejsou a díky tomu se na přípoje na Karlově náměstí čekat může; mimochodem, NIKDE NENÍ UVEDENO (ani v knižním jízdním řádu, ani na internetových stránkách, ani na jednotlivých zastávkách), ve kterých částech dne garance čekání existuje a ve kterých nikoliv.

A i v těch částech dne, kdy existuje, činí maximální doba čekání na zpožděný přípoj 3 minuty, tzn. pokud se linka č. 1 náhodou zdrží během objízdné trasy tak, že její zpoždění přesáhne 3 minuty, tak sbohem, přípoje na Karlově náměstí! A další spoje jedou (uvažujeme-li pozdější večerní hodiny + víkendy) tím kterým směrem až za necelou půlhodinu...
 


Komentáře

1 Milotová Milotová | 10. dubna 2014 v 7:30 | Reagovat

Jenom maličká připomínka. Garance čekání na Karlově náměstí je jenom ústní dohoda, proto to není nikde písemně. :-)

2 autobusytrebic autobusytrebic | 10. dubna 2014 v 9:54 | Reagovat

[1]: ??? I dohody domluvené (= kdy se domluví objednatel, tedy Město Třebíč, s dopravcem, tedy TRADO MAD, s. r. o. coby součást koncernu ICOM Transport, a. s.) ústně mohou být sděleny (vůči cestujícím, ať už toto sdělení veřejně vyjádří kterýkoliv z dvojice výše uvedených subjektů) písemně.

Co není písemně, toho se těžko dá následně (při nedodržení) dovolávat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama