Elektronické označníky na Karlově + Komenského náměstí (snad už konečně) nejpozději koncem května 2014 (?)

3. května 2014 v 1:00 |  Zajímavosti z provozu
Tentokráte ne "přepis článku" či odkaz na něj (neboť článek zatím není - dle zvyku tohoto média - v plné verzi dostupný na internetu), ale "volné převyprávění":

Dle článku uvedeného na straně č. 2 "Pátečních Horáckých novin", instaluje dopravce (TRADO MAD, s. r. o.; součást koncernu ICOM Transport, a. s.) elektronické označníky na zastávkách na Karlově náměstí + Komenského náměstí nejpozději (a "teď už doopravdy" Usmívající se) nejpozději do 31. 5. 2014 (tedy snad půl roku poté, co zněl původní termín...).

Podle téhož článku, byly již koncem dubna 2014 instalovány informační panely v halách autobusového + vlakového nádraží (v prvním jmenovaném případě jde o ukazatel odjezdu nejbližších sedmi linkových autobusových spojů; tedy okolo 14:40 h tam asi svítí - psáno s nadsázkou - "7 spojů jedoucích ve 14:45 h, zatímco na dalších 10 spojů odjíždějících ve 14:50 h už místo nezbývá"; ve druhém jmenovaném případě má jít o LCD panel se zobrazováním "odjezdu linky MHD" (tolik podivná doslovná citace).

Podotýkám, že výše uvedené je pouhým přepisem novinového článku; neověřoval jsem si, jak tomu je ve skutečnosti. Po nedávné zkušenosti, kdy jsem se z jmenovaného periodika dozvěděl, že "Třebíč tak bude jediným městem nejen na Vysočině, ale i na jižní Moravě, ve kterém turistům usnadní cestování přímé propojení autobusové a vlakové dopravy" (ve skutečnosti obdobné terminály existují již v řadě měst v Kraji Vysočina, jakož i v Jihomoravském kraji); nebo "V současné době trvá cesta, (pozn. cesta vlakem mezi Třebíčí a Brnem) když dobře, zhruba hodinu a půl." (ve skutečnosti tato cesta trvá 1:13, resp. 1:08 h - v závislosti na směru jízdy), jsem velmi opatrný, co se týče přesnosti údajů v článcích uvedených v tomto periodiku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama