Karosa B952 ev. č. 47 na železničním přejezdu v Borovině, o chvíli později několikaminutové zablokování provozu na Pražské ulici

10. května 2014 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
V pátek 9. 5. 2014 jsem pořídil několik nových fotek a videosekvencí s tématikou MHD Třebíč. Zatím mám zpracováno jen tu nejzajímavější věc, kterou krátce přibližím v tomto článku.

Toto video dokumentuje průjezd Karosy B952 ev. č. 47 na spoji linky č. 14 přes železniční přejezd v Třebíči-Borovině (nedaleko železniční zastávky). Jen několik sekund po průjezdu autobusu přes přejezd, dochází ke spuštění výstrahy na přejezdu. Poté, co přes přejezd projel osobní vlak (jedoucí z Jihlavy do Brna), stalo se něco velmi zajímavého, leč očekávatelného. Došlo totiž k zablokování provozu.

Vzhledem k dopravnímu omezení je část Pražské ulice dočasně zúžena na jeden jízdní pruh a provoz je řízen provizorními semafory. Jenže - tímto zúženým úsekem prochází právě železniční přejezd! Od semaforu umístěného ve směru jízdy od centra Třebíče sice je vidět na výstražníky přejezdu, ale pokud dojde k zahájení výstrahy na přejezdu (laicky: pokud začnou "klinkat blikačky") ve chvíli, kdy nějaké auto (nebo auta) je v úseku mezi semaforem a přejezdem, tak je na problém zaděláno.

Vlivem zdržení před přejezdem totiž mezitím "mají zelenou" vozidla jedoucí v opačném směru, tzn. od Červené Hospody. A poté, co vlak projede přes přejezd a závory se opět zdvihnou, stojí na obou stranách od přejezdu auta, která se nemají (je-li jich dostatečný počet) navzájem jak vyhnout. Problém je o to větší, když na jedné straně stojí velké vozidlo, například nákladní auto nebo autobus. A to se přesně stalo (šlo o spoj dálkové autobusové linky). Nakonec byl provoz zablokován na několik minut a k "rozetnutí patové situace" došlo jen díky tomu, že auta jedoucí ve směru od Červené Hospody použila druhého - byť v tu dobu uzavřeného - jízdního pruhu.

Celá situace je zdokumentována na tomto 7-minutovém, nesestříhaném a doprovodným popisem vybaveném, videozáznamu: https://www.youtube.com/watch?v=Zv2zWtE9oQw
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama