Zdůvodnění nepřesného prokladu linek č. 1 a č. 4 na odjezdu od zastávky Poliklinika v pracovní dny dopoledne

19. května 2014 v 20:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
Přepis krátkého sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Na základě dotazů občanů oznamuje Odbor dopravy MěÚ Třebíč, že stávající systém odjezdů páteřních linek MAD ze zastávky Poliklinika, který je v sedlech pracovního dne (především dopoledne) zajištěn linkami č.1 a 4 v intervalu "10-20-10-20 minut" - např. v 10:05 linka č.1, v 10:15 linka č.4, v 10:35 linka č.1 atd. nelze upravit na interval 15-15-15-15 a to především s ohledem na délku vozebního ramene linky č.1. Pokud by se totiž upravily časy odjezdů na zastávce "Poliklinika", byl by nucen spoj linky č.1 čekat na Karlově náměstí 5 minut na dobu svého odjezdu (odjezd Poliklinika 10:00, příjezd na Karlovo nám. v 10:10, odjezd až v 10:15) pro zajištění přestupních vazeb. Dalším důvodem je složení bezpečnostních přestávek, které je v současných turnusech již pevně dané.

Děkujeme za pochopení…


Prohledal jsem nyní své starší články a vypadá to, že o této věci jsem zde ještě nepsal (pochopitelně, nejde o nic, nač jsem už dávno nepřišel sám). :-)

Dvě poznámky k citovanému textu:
- Tím více mohou být zavádějící statistické údaje ve smyslu "Lidé si oblíbili expresně vedenou linku č. 1; na zastávce Poliklinika do ní nastupuje o X % více lidí než v době, kdy bývala vedena tzv. neexpresně". Neboť ve chvíli, kdy je interval mezi odjezdy 20 - 10 - 20 - 10, to znamená (a tím více u polikliniky, tzn. u místa, kde nelze odhadnout, ve který čas budete potřebovat použít spoj MHD, neboť toto závisí na přesném času odchodu od lékaře), že u cestujícího jdoucího v náhodný čas (proč náhodný - viz vysvětlení v předchozí závorce) je v pracovní dny dopoledne 66,7%ní pravděpodobnost, že dříve mu pojede spoj linky č. 1 než spoj linky č. 4.

- Je zvláštní, jak je v tomto vysvětlení brán ohled na přípojové vazby na Karlově náměstí v pracovní dny dopoledne, když v tuto část dne ani není garantováno čekání přípojů; a když nějaký autobus někomu ujede před nosem, tak je vše "v naprostém pořádku" (neboť - dle "vysvětlení" dopravce - "jsou ostré obraty"; jaká je skutečnost, jsem popisoval tady)...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama