Dočasné zrušení zastávek Nemocnice (vždy v jednom směru jízdy) od 14. 7. do 31. 8. 2014

27. června 2014 v 14:00 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis nepříliš příjemného sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

V souvislosti s výstavbou Přestupního terminálu Třebíč dojde k následujícímu omezení v MAD: od 14.7. do 9.8.2014 bude zrušena bez náhrady zastávka "Nemocnice" ve směru na Karlovo náměstí. Od 10.8. do 31.8.2014 bude zrušena bez náhrady zastávka "Nemocnice" ve směru Poliklinika Vltavínská.

Po celou dobu omezení zůstane vždy v provozu alespoň jedna zastávka pro konkrétní směr. Méně pohybliví cestující mají možnost cestovat k nemocnici nebo z nemocnice s přestupem na zastávce "Poliklinika Vltavínská". Náhradní zastávky nelze umístit do jízdního pruhu silnice I/23 s ohledem na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Za způsobené komplikace se omlouváme.

Můj komentář:
- Příliš jsem nechápal, jak se výstavba tzv. přestupního terminálu může dotknout zastávky "Nemocnice" pro směr jízdy do centra města. Po prohlédnutí projektu je mi to už jasnější - jde o úpravu přilehlé části Bráfovy ulice. Bohužel, z tohoto projektu vyplývá i jiné nepříjemné zjištění - ty spoje MHD, které budou (ve směru jízdy do centra města) zajíždět do tzv. přestupního terminálu, nebudou moci obsloužit zastávku Nemocnice!

- Škoda, že prý již není možné umístit náhradní zastávky přímo do jízdního pruhu (ještě v roce 2009 to možné bylo).

- Možnost přestupu na zastávce Poliklinika (nikoliv "Poliklinika Vltavínská") je docela úsměvná; pro srovnání - vzdálenost od výstupní zastávky "Poliklinika" do nástupní zastávky téhož názvu činí asi 98 metrů, zatímco vzdálenost zastávky Nemocnice od zastávky Bráfova činí v jednom směru jízdy asi 183 metrů, v opačném směru jízdy pak 298 metrů. Tedy rozdíl nikterak výrazný k tomu, aby lidé vážili jízdu výraznou oklikou přes zastávku Poliklinika.

Mimochodem, škoda že na těch samých stránkách nebylo právě hůře pohyblivým cestujícím přímo připomenuto (a hlavně zdůvodněno!), že (a hlavně proč!) dochází ke zrušení garance nízkopodlažnosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama