Elektronické označníky vypadají jinak než na vizualizaci + dopravce mimo dosah "komunikační revoluce"

20. června 2014 v 15:00 |  Zajímavosti z provozu
Na stránkách www.doprava-trebic.cz jsem si v sekci "Současná MHD" (hned pod místem, odkud ve čtvrtek 19. 6. 2014 v tichosti zmizely soubory se spoji, u nichž dopravce přestal být schopen garantovat nasazení nízkpodlažního vozidla) všiml vizualizace elektronického označníku pro MHD Třebíč.

Tento kreslený obrázek byl na tyto stránky umístěn už někdy zkraje podzimu 2013, ale až nyní jsem si všiml, že na označníku na tomto obrázku je zobrazen, mimo jiné, výpis linek, které z předmětné zastávky odjíždějí. Skutečnost ale byla jiná - označníky, které dopravce po mnoha průtazích instaloval na Karlovo náměstí a Komenského náměstí, těmito číselnými seznamy vybaveny nejsou, což není zrovna přehledné.

Pročpak dopravce nepožadoval, aby označníky vypadaly tak, jak se lidem slíbilo v této vizualizaci? Času na to bylo habaděj. :-)

Mimochodem, také je "úžasné", jak informace o nasazení nízkopodlažních vozidel je odbyta větou Pro informování ohledně jízdy nízkopodlažních spojů se informujte na telefonním čísle 568606609. Mnoho lidí by řeklo, že "v dnešní době komunikační revoluce" bude uveden i e-mailový kontakt na tajemnou osobu (v článku není uvedeno, kdo se u toho telefonu ozve; stejně tak tam mimochodem není uvedeno, ve kterých hodinách ten telefon vůbec někdo zvedne a kdy budete mít smůlu - co například o víkendech?). Ale nic takového tam není...

Za sebe podotýkám, že v červenci 2013 se mi přihodil zdravotní problém, se kterým bych silně uvítal cestu na polikliniku (+ zpět) výhradně nízkopodlažním autobusem (celkem jsem se takto potřeboval přepravit třikrát), ale než se poníženě kohosi doprošovat a dožadovat na jakémsi telefonním čísle patřícím dopravci neschopnému cokoliv garantovat, tak jsem si zajistil odvoz jiným způsobem. Určitě věci jsou pod moji úroveň.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama