Jak si dva autobusy překážely na zastávce Atomhotel a jak měl druhý z nich čekat (byť i několik minut) před zastávkou (19. 6. 2014)

21. června 2014 v 18:00
Ve čtvrtek 19. 6. 2014 jsem se (kromě mnoha dalších podivných věcí týkajících se MHD Třebíč) dozvěděl, že řidiči nesmějí vjet na zastávku Atomhotel (u jižního chodníku) ve chvíli, kdy na ní stojí jiný autobus; ale že se stejně neděje často, aby se tam dva autobusy takto potkaly. Tak jsem se rozhodl, že to ve čtvrtek navečer prozkoumám. A stálo to za to.

Na zastávku Atomhotel přijel autobus VDL Futura 2 dopravce Tredos na lince Praha - Třebíč. Pro autobus je zastávka Atomhotel konečnou zastávkou. Vystupují zde lidé, někteří s většími zavazadly, které si musejí vyzvednout ze zavazadlového prostoru autobusu. Možná, že zde řidič autobusu také musí projít interiér vozidla, jestli v něm někdo nezůstal a tak podobně. Autobus má na zastávku přijet v 19:20 h, ale víceméně nic mu nebrání v tom, aby (když mu to vyjde) to stihl takto dříve.

A v 19:18 h, tedy právě včas, přijíždí linka č. 4. Podle doporučení, které jsem se ve čtvrtek 19. 6. 2014 dozvěděl, neměl tento autobus vjet do prostoru zastávky do doby, dokud autobus v ní stojící neodjede. To se mohlo stát za několik okamžiků, ale také za několik minut. Nikde přece není psáno, že autobus Tredosu musí z konečné zastávky odjet okamžitě, nebo snad ano? Co kdyby z něj vystupovalo daleko více lidí s objemnými zavazadly? Naštěstí se tomu tak stalo během těch několika okamžiků a po odjezdu Futury 2 mohl autobus jedoucí na spoji linky č. 4 zajet ke své zastávce (kde ukončil jízdu s tím, že o 2 minuty později bude pokračovat dále na Karlovo náměstí).

Nejprve přijíždí spoj linky č. 4 (pravidelný příjezd na zastávku Atomhotel je stanoven na 20:03 h), který na zastávce ukončí jízdu. Jen o několik sekund později přijíždí na zastávku ze stejného směru spoj linky č. 11, jehož pravidelný odjezd z této zastávky je rovněž ve 20:03 h. A to byla chyba, že takto k zastávce - tedy, vlastně opět spíše do křižovatky s odbočkou na parkoviště - přijel. Měl 2 - 3 minuty čekat (podle toho, co jsem se "z oficiálních zdrojů" dozvěděl ve čtvrtek 19. 6. 2014 odpoledne) před křižovatkou s Náhorní ulicí, dokud spoj linky č. 4 ze zastávky Atomhotel neodjede (spo linky č. 4 má stanoven odjezd od hotelu Atom na 20:05 h). Tím by sám získal asi tříminutové zpoždění.

Dvě situace zdokumentované na zastávce Atomhotel a v obou případech, během 45 minut, jsem se hned dvakrát v praxi potkal s touto situací...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama