Již zprovozněné elektronické označníky na fotkách z 6. 6. 2014

6. června 2014 v 19:00 |  Zajímavosti z provozu
Do tohoto alba na Facebooku jsem vložil 17 fotek pořízených v pátek 6. 6. 2014 odpoledne na Karlově a Komenského náměstí. Jejich společným jmenovatelem je dokumentace již fukčních tzv. elektronických označníků.

Několik postřehů:
- Displeje na označících, umístěné poněkud vysoko a písmo na nich použité je relativně malé (ve srovnání například s displeji používanými na vlakových nádražích a vybraných přestupních uzlech Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje). Informace o nejbližších spojích jsou zobrazitelné z obou stran - jak od samotné zastávky, tak z prostoru za ní.

- Na nových označících na Karlově i Komenského náměstí zcela chybí číselný seznam autobusových linek, které přes tu kterou zastávku jezdí. Tzn. není zde to, co je standardem téměř u všech dalších zastávek MHD Třebíč.

- Displeje mají 7 řádků. Jsou tedy schopny naráz zobrazovat informace o 7 autobusových spojích. Ale informace o prvním až sedmém nejbližším spoji se střídá se seznamem 8. - 14. nejbližšího spoje! Pokládám si otázku, zda je takové řešení šťastné.

- Zajímavé je upevnění označníků do země (pomocí šroubů) - snad je i tento způsob podobně bezpečný jako u označníků instalovaných na téměř všech ostatních zastávkách v závěrečné části roku 2011 (kdy se tehdejší výměna zdůvodňovala mj. vyšší bezpečností pro řidiče automobilů, kteří by do takového označníku případně narazili).

- Na zastávce pro linky č. 12 a 31 na Karlově náměstí "zapomněli" při výměně jízdních řádů do nového označníku přemístit i jízdní řád tzv. Postbusu, který tím pádem nemá na Karlově náměstí vyvěšen svůj jízdní řád...

- Říkám si, že je štěstí, že k navrácení zastávky pro linky č. 1, 10 a 14 na Karlově náměstí do dřívější polohy došlo naštěstí zavčasu tak, aby nový elektronický označník, resp. základy pro něj, byl(y) postaven(y) v té správné poloze. Kdyby byl elektronický označník zřízen tam, kde tato zastávka stála od začátku září 2012 do druhé poloviny května 2013, těžko už by se dodatečně přemisťoval...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama