Označníky na Karlově náměstí s pozměněným zobrazováním údajů na fotkách z 12. 6. 2014

15. června 2014 v 21:00 |  Zajímavosti z provozu
Do tohoto alba na Facebooku jsem nahrál fotky dokumentující elektronické označníky na Karlově náměstí, které byly pořízeny ve čtvrtek 12. 6. 2014 před 21. hodinou. Oproti stavu platnému o několik dní dříve, již se na displejích nestřídaly údaje o 1. - 7. nejbližším spoji s údaji o 8. - 14. nejbližším spoji, ale setrvávají tam vždy jen údaje o 1. - 7. nejbližším spoji. Takovéto setrvávání považuji za logičtější řešení než to předchozí.

Na zastávce linek č. 12 a 31 stále není dolepen jízdní řád tzv. Postbusu. Zvláštní - na bývalém označníku vylepen byl. Copak bránilo dopravci TRADO MAD, s. r. o., nalepit jízdní řád i na nový označník?

Dost matoucí je na displejích označníků informace o konečné zastávce linky č. 13, uvedená jako "Kožichovice". Nikoliv, jde o zastávku "Kožichovice, Jitona", tzn. místo, které mnoho Třebíčanů vnímá jako součást Třebíče (ostatně, vždyť celá Žďárského ulice, už jen tím, že je jako ulice pojmenována, vyvolává dojem příslušnosti k Třebíči; totéž platí z hlediska umístění značky "začátek obce", resp. "konec obce"...). Prostě a jednoduše - nejlogičtější by bylo, mít na displeji označníků uvedeno pouze slovo "Jitona". A každý hned bude vědět, kam že ta linka č. 13 jede.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama