Svévolné nedodržování "garance" nízkopodlažnosti a blokování vjezdu na parkoviště u hotelu Atom (8. 6. 2014)

8. června 2014 v 23:00 |  Zajímavosti z provozu
V neděli 8. 6. 2014 ve 20:45 h byl svědkem setkání čtyř (připomínám, že v provozu jich je už jen 5) Karos na Karlově náměstí. A to znamená jediné - že dopravce TRADO MAD, s. r. o., svévolně nedodržuje tzv. garanci nasazení nízkopodlažních vozidel (viz http://www.doprava-trebic.cz/files/soucasna-mhd-soucasna-mhd-soubory/nizko2.pdf).

Na dvou ze čtyř spojů, které se tam v tu dobu setkaly, konkrétně na spoji linky č. 4 jedoucí v trase Poliklinika - Karlovo náměstí, jakož i na spoji linky č. 10 jedoucím od Nového hřbitova (na Karlově náměstí tento spoj končí jízdu), je dopravcem tzv. garantována nízkopodlažnost. A ať mi, proboha, nikdo nevykládá, že "nastala náhlá porucha vozidel" (to těžko, protože Karosa - buď ev. č. 26, nebo 47; nejsem si jist, která z této dvojice to byla - jela i v sobotu 7. 6. 2014 na spoji linky č. 4, který má odjezd z Karlova náměstí stanoven na 22:15 h; u tohoto spoje je též je "garantována" nízkopodlažnost) a vůbec, volných vozů je o víkendu habaděj (pro zajištění víkendového provozu jich je potřeba jen asi 6 nebo 7), tzn. i v případě nějaké podivně hromadné víkendové poruchy nízkopodlažních vozidel (která by ale musela chtě nechtě být do pondělního rána vyřešena, protože jinak by nebylo v pracovní den ráno s čím jezdit), existuje dostatek záložních nízkopodlažních vozů.

Na "garantovaně nízkopodlažním" spoji linky č. 10 přijela 8. 6. 2014 ve 20:45 h na Karlovo náměstí Karosa B932E ev. č. 30. Vozidlo je vidět v pozadí této fotky, pořízené na Karlově náměstí právě 8. 6. 2014 ve 20:45 h.

Na "garantovaně nízkopdlažním" spoji linky č. 4 jedoucím z Karlova náměstí ve 20:45 h jela 8. 6. 2014 Karosa B952 ev. č. 26. Z jejího interiéru jsem pořídil výše odkazovanou fotku; toto vozidlo jsem zdokumentoval až na "průjezdné konečné zastávce" Atomhotel. A kromě dokumentace svévolného nedodržení tzv. garance nízkopodlažnosti ze strany dopravce, jde i o dokumentaci jiné zajímavosti.

Už krátce po dokončení přestavby Jelínkovy ulice před hotelem Atom jsem si říkal, že pokud se náhodou potkají na zastávce Atomhotel (u jižní strany chodníku) dva autobusy, tak druhý z autobusů bude překážet vjezdu do (resp. výjezdu z) parkoviště naproti hotelu Atom. A stalo se... První v pořadí stála na zastávce VDL Futura 2 dopravce Tredos - spoj z Prahy, pro který je zastávka u hotelu Atom konečnou zastávkou a který sem přijíždí ve 21:05 h, ale tentokrát přijel s asi dvouminutovým náskokem. A druhá v pořadí stála "garantovaně nízkopodlažní" vysokopodlažní Karosa B952 ev. č. 26 na lince č. 4 (která zde má stanoven dvouminutový pobyt, jde o její tzv. průjezdnou konečnou zastávku).

Trojici fotek dokumentujících výše uvedenou situaci najdete tady (odkaz vede k první z trojice fotek, ale na dvě další se jednoduchým způsobem "proklikáte").
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama